Ženy s pár kily navíc, plnoštíhlé či – pokud chcete – baculky se bohužel často stydí za svou postavu. Oblékají se do černých pytlů, které jim nedělají dobrou službu, spíše naopak. Naštěstí tento trend zahalování pomalu a pozvolna opadá a ženy už se nebojí ukázat své plné křivky. Abychom tento progres podpořily, vrháme se na několik módních tipů, které pomohou podtrhnout krásu těchto žen.
I dámy plných tvarů mohou být neodolatelné. Je jen důležité nebát se podtrhnout svou ženskost, nezahalovat se celá do černé a následovat pár rad a triků, které vám budou nejen slušet.
Černá je fajn, ale nic se nesmí přehánět
Hodně žen plnějších tvarů má tendenci oblékat se do barvy, která zeštíhluje – černé. Pokud ale budete oblečená jako můra, nijak si nepomůžete. Dobré je volit černou tam, kde je potřeba ubrat. Máte-li kupříkladu větší stehna a zadeček, oblékněte si černé kalhoty, ale vršek naopak podtrhněte světlejší barvou.

Zdroj: lenapenteado.com
Ukažte přednosti
Pokud vám příroda nadělila plné poprsí, nebojte se upozornit na něj – však je na co koukat. Volte větší decentní výstřih se vzory či bez, který zaujme. V případě, že oblékáte jednoduchý top, zvolte k němu masivnější náhrdelník, který bude také zaručeným poutačem pozornosti.
Kouzlete
Geometrie je kouzelná, a to především v módě. Může hodně pomoci, ale naopak i uškodit. Měla byste tedy mít na paměti základní pravidla týkající se vzorů. Svislý proužek je ten, který zeštíhluje. Platí, že čím je postava silnější, tím by měl být proužek širší. Svislý proužek dobře slouží např. u kalhot, kde vám opticky prodlouží a zeštíhlí postavu. Šikmý proužek naopak odvádí pozornost od problematičtějších partií. Na šatech, tričku či halence skvěle zakryje bříško.  Vodorovné pruhy a různé příliš velké vzory rozhodně nevolte na místech, na která nemáte v úmyslu upozorňovat. Výrazné vzory jsou vhodné v případě, že se jedná například o šaty, které jsou barevně půlené nebo celebritami velmi oblíbené šaty tvořící falešnou siluetu (s tmavšími bočními díly).
Ukažte pas
Většina žen svůj pas neukazuje, a to je velká CHYBA. Právě podtržení vaší ženskosti zdůrazněním pasu je jeden z triků, jak si ubrat pár kilo navíc a podtrhnout ženskou siluetu. Vyšší kalhoty, sukně do pasu – to jsou ty pravé kousky oblečení. Pamatujte – svršek vždy zastrčit dovnitř. Pokud neholdujete kalhotám s vyšším pasem, tak nevadí, ale váš top by neměl sahat až pod zadek. Zkuste volnější jednoduchou halenku, která sahá do půli zadečku a pod prsy ji stáhněte úzkým páskem.

Zdroj: Macys.com
Kotníky ven
Když už jsme u těch kalhot, tak jeden z tipů je ukázat kotníky. Tím, že obléknete užší či tunelové kalhoty, které vám budou končit těsně nad nimi, prodloužíte postavu, budete vypadat vyšší, a jak víme, kotníky jsou sexy.  Na balerínky ale zapomeňte, ideálně se obujte do bot s vyšším podpatkem.
Vyšší botky
Prodlužováním postavy nic nezkazíte. Volte boty na vyšším podpatku ideálně v tělové barvě, která nohy prodlouží stoprocentně. Ideální jsou také černé klasiky, ale v tomto směru se nebojte experimentovat dle outfitu. Pozor na pásek kolem kotníku – ten nohy zkracuje.
Sako
Sako může skvěle posloužit. Kupte si takové, které zdůrazní váš pas, má jeden knoflíček a především vám sedí. Barvené sako může také pěkně pozdvihnout váš outfit, pokud volíte jednoduché černé šaty. A když jsme u těch svršků, je nutno říct, že je fajn myslet na rukávy. U saka je můžete klidně vyhrnout, je to šik a prodlouží vám to ruce. U jiných svršků si dávejte pozor, pokud máte spíše silnější ruce, abyste ne ně příliš neupozorňovala – volte tříčtvrteční rukávy, rukávy na ramenou. Tílka s úzkými ramínky mohou být na škodu. 
 

 
Spodní prádlo musí sedět
A na závěr to, co není na první pohled vidět. Spodní prádlo vám musí opravdu sedět. Bude-li se vám kdekoli zařezávat, nevhodně vylézat a podobně, celý váš outfit to potopí a vaše snaha přišla na zmar. Dávejte si tedy pozor i na tuto část oděvu. 
Foto: Shutterstock/archiv

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account