Sedavé zaměstnání má v dnešní době spousta z nás. A někteří dokonce nedobrovolně, když uvážíme, že kvůli zvláštním opatřením ve spojitosti s novým koronavirem prosedí – ať už u počítače nebo s dětmi nad učením – řada z nás doma víc času než obvykle. To se pak nelze divit, že se nám nohy „odmění“ na konci dne nepěkným otokem.
Otoky nohou potrápí občas každého. Ostatně kolikrát už se vám stalo, že jste odpoledne v kanceláři potřebovala kvůli důležité schůzce obout lodičky a zjistila jste, že se do nich prakticky nevejdete? Dlouhé sezení, ale i dlouhé stání či chození, může způsobit, že máme pocit těžkých nohou a kvůli nedostatečnému zásobení krví se někdy dostaví i otoky. A ty jsou nejen nepříjemné z estetického hlediska, ale i zdravotního. Pokud se u vás objevují prakticky každý den, ať už sedíte nebo chodíte, je na čase vyhledat lékaře. Jestliže se objevují občas a nohy vás trápí spíše pocitem těžkosti, můžete sáhnout po některém z doplňků stravy. Jedním z nich je i Mobivenal micro, který obsahuje flavonoidy diosmin a hesperidin společně s aescinem, který napomáhá snižovat pocit těžkých nohou a podporuje cirkulaci krve v drobných cévách. A právě tento přípravek jsme otestovaly i u nás v redakci. Jak se osvědčil?
V pohybu i přilepené k židli
V testerky se tentokrát proměnily dvě z našich redaktorek – dvojnásobná maminka Šárka a „nováček“ v redakčním týmu Karolína. „Otoky jako takové mě po celodenním sezení trápí hlavně v létě, když je vedro, ale občas mám – bez ohledu na roční období – dny, kdy se večer přezouvám z bot, které nosím v redakci, do obutí, ve kterém jsem ráno přišla, a mám docela problém je zapnout. Většinou se tak děje, když nemám za celý den jedinou schůzku a kromě oběda neopustím svou kancelářskou židli,“ popisuje Karolína.

To Šárka o pohyb podle vlastních slov nouzi nemá. „Když skončím v redakci, začne pro mě – tak jako pro většinu maminek – kolotoč vyzvedávání ze školy, nákupů, kroužků, starostí o domácnost… Když se konečně děti uloží ke spánku, většinou mám nohy jako z olova. Nemám pocit, že by mi nějak zvlášť otékaly, ale rozhodně už se vždycky nemůžu dočkat, až je budu moct hodit nahoru na stoličku, abych jim ulevila,“ říká.
I proto byly obě nadšené, když dostaly možnost Mobivenal micro otestovat.
Z kanceláře domů
Přibližně v polovině testování dostala celá naše redakce kvůli vyhlášeným opatřením v souvislosti s novým koronavirem „dobrovolně povinnou“ home office. Šárka navíc pracovala z domova už pár dní předtím kvůli zavřeným školám. „Říkala jsem si, jestli se mi Mobivenal micro bude hodit i doma, ale po pár prvních dnech jsem pochopila, že snad víc, než když jsem chodila do kanceláře,“ směje se Šárka. A Karolína jí dává za pravdu: „Můj byt není úplně zařízený na dlouhodobou práci z domova. Nemám ani kancelářský stůl, ani židli. Když jsem občas byla na home office, prostě jsem si hodila notebook na klín a seděla na gauči, ale to určitě nemůžete dělat, když jste zavření doma dva týdny. Takže jsem nakonec střídala sezení u konferenčního stolku a u jídelního stolu, který má ale hodně nepohodlné židle. Po pár dnech začala trpět nejen záda, ale i nohy. Zvlášť když jediný pořádný pohyb představovala jednou dvakrát týdně návštěva nedaleké samoobsluhy.“

V užívání Mobivenalu micro tak obě testerky pokračovaly i doma. „Co za sebe musím pochválit, je užívání doplňku – jedna tableta jedenkrát denně. Přiznávám, že pokud se nějaký přípravek musí užívat třeba třikrát denně, dost často se stává, že večer zjistím, že jsem si stěží dala jednu tabletku. Takže i když to zní jako úplná malichernost, pro lidi jako já, je Mobivalen ideální už z tohoto hlediska,“ říká Karolína.
Nohy jako v bavlnce
A jak se Mobivalen micro našim dvěma testerkám osvědčil? „Za sebe musím chválit. Už když jsem chodila do práce, tak jsem měla po pár dnech užívání Mobivenalu pocit, že nemám nohy tak těžké. Také mě snad ani jednou nebrněly, což se mi předtím občas stávalo. Pilulky jsem polykala i poté, co jsem musela zůstat doma a musím říct, že i tehdy jsem přípravek ocenila. Zvlášť když neustálé poletování vystřídalo nekonečné sezení u psaní článků nebo u dětí, se kterými jsem se snažila učit. Nohy nahoru si teď dávám už hlavně ze zvyku a pohodlnosti, rozhodně ne proto, abych se zbavila nepříjemného napětí a tíhy,“ usmívá se Šárka.
Obdobně hodnotila i Karolína. „Otoky mě prakticky přestaly trápit, což je s podivem, když zvážím, jak teď nohy při tom mém všelijakém sezení dostávají zabrat. Navíc mi určitě dá zapravdu spousta lidí, co také pracují z domova – home office v sobě skrývá nebezpečí, že si v osm sednete k počítači, ve tři zjistíte, že jste ještě v pyžamu a na oběd jste nějak zapomněli, no a v devět večer se konečně zvednete, abyste vyřešili večeři. Při těch hodinách, co člověk stráví v sedě, jsem vážně ráda, že mám Mobivenal micro v domácí lékárničce. Budu ho užívat i dál,“ potvrzuje druhá z našich testerek.
Foto: redakce

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account