Investovali jste peníze do vyhlášené značky korektoru, ale po jeho použití nevypadá výsledek podle očekávání? Možná děláte jednu z nejčastějších chyb při jeho aplikaci, výběru barvy nebo načasování jeho použití. Právě proto jsme vyzpovídali přední vizážistky, aby nám vysvětlili, co jsou nejčastější chyby a jak používat korektor pro jednou provždy správně.

Jakým chybám při použití korektoru se vyhnout?

Foto: Shutterstock

1. Snažíte se zakrýt jedním korektorem tmavé kruhy pod očima i akné 

Máte za sebou probdělou noc, a aby toho nebylo málo, ještě se ohlásila vaše menstruace a s ní i nějaký ten pupínek na tváři? Bohužel jeden korektor vás v tomto případě nespasí. Zamaskovat akné je totiž něco úplně jiného než kruhy pod očima. Pro nejlepší krytí si pravděpodobně budete muset vybrat jeden korektor na tmavé kruhy pod očima a druhý na zamaskování akné. Korektor pod oči by měl být podle vizážistů lehčí a méně suchý. Vaše pokožka pod očima je totiž jemná a tenčí, než ta na místě, kde chcete zakrýt své akné. Proto budete potřebovat takový, který se nebude usazovat do jemných vrásek. Oproti tomu korektor na zakrytí akné může mít klidně vysoké nebo středně vysoké krytí a bude tím pádem daleko hutnější. Před jeho použitím postižené místo vždy dokonale zhydratujte použitím kvalitní podkladové báze a hydratačního make-upu.

Foto: Shutterstock

2. Nanášíte korektor ve špatnou dobu

Postupujte krok po kroku a nanášení korektoru (zejména na pupínky) neuspěchejte. Přestože pohled do zrcadla vám může po ránu připadat jakkoliv žalostný, nejdříve se zaměřte na hydrataci pleti a použijte podkladovou bázi pod make-up. Ta pleť zvláční a vyživí. Pokud ji nechcete použít na celý obličej, určitě jí operujte alespoň postižená místa. Pak přichází na řadu make-up, který dokonale zapracujte do celé tváře. Teprve poté přichází na řadu korektor. Vizážisté doporučují použít korektor před make-upem pouze tehdy, když máte hodně skvrn a akné k zakrytí a potřebujete vyšší krytí. Poté se nemusíte bránit ani smíchání korektoru a make-upu dohromady.

Foto: Shutterstock

3. Vybrali jste si korektor ve špatné barvě

Pokud jsou vaším největším problémem tmavé kruhy pod očima, vyberte si korektor v broskovém odstínu. Ten naneste v menší vrstvě na postižená místa a dokonale zapracujte do pleti. Teprve potom použijte make-up a korektor, který obvykle používáte pro celý obličej. Broskvový odstín dokonale stáhne tmavou barvu z vaší pleti a klasický korektor se pak postará o jejich naprostou minimalizaci. 

Foto: Shutterstock

4. Spoléháte pouze na své prsty

My nám rozumíme… ruce máme stále k dispozici a navíc nevyžadují pravidelné (a zdlouhavé) čištění jako například štětce. Ale!!!! Přestože se vám může zdát, že metoda „ťupkání“ prsty funguje nejlépe, nedělejte to! Ve skutečnosti, pokud jde o jemnou pokožku na vaší tváři, teplo vašich prstů může korektor zahřát a ten se hůř spojí s make-upem. Místo toho raději vsaďte na navlhčený beauty blender neboli houbičku, díky které korektor do pleti zapracujete naprosto dokonale. 

Foto: Shutterstock

5. Zapomínáte na fixaci korektoru

Stejně jako u všeho, co se týká dobrého vzhledu, základem úspěchu je vrstvení. Někdy i ten nejbáječnější korektor potřebuje zásadní poslední tečku v podobě kvalitního pudru. Je to totiž nejlepší způsob, jak „zafixovat“ všechnu vaši práci na místě. S novějšími pupínky může být vaše pokožka napnutá, takže je důležité spojit korektor s pudrem pro nejlepší výsledek. 

Jedna oblast, na kterou je ale třeba dávat si pozor u použití pudru, je právě ta kolem očí. V případě potřeby můžete korektor pod oči lehce přetřít pudrem, ale dělejte to s mírou. Rozhodně se vyhněte vnější části oka, kde se může pudr usadit a zvýraznit jemné linky. 

Foto: Shutterstock

6. Nekontrolujete u korektoru datum expirace

Přestože korektory se prodávají v malých baleních, množství, které denně používáte není nijak velké. Proto se také často stává, že stejný korektor používáte opravdu dlouho. Někdy i měsíce nebo roky! Během dlouhé doby se některé korektory (zvláště ty v tubách) začnou chemicky rozpadat a mohou ztmavnout nebo se jevit jako vybledlé. Některé produkty mohou také začít vysychat, divně vonět a být více mastné. Všechny tyto případy jsou známky toho, že je čas korektor vyhodit a koupit nový. 

Foto: Shutterstock

Zdroj: Wikipedia Commons, Katie Friedman

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
4 Komentářů
 1. LenkaTichá 11 měsíců ago

  tak já stále nemůžu trefit tu správnou barvu odstínu. Metoda pokus omyl to jistí, ale je to nápor na mou peněženku.

 2. Lenka Hudečková 11 měsíců ago

  Tak třeba se konečně naučím používat make-upy…děkuji

 3. Jaroslava Korpášová 11 měsíců ago

  Tak dobrá rada se vždy hodí a někdy je opravdu více….

 4. NelaVávrová 11 měsíců ago

  Krásná inspirace, ale bohužel nebo spíše bohudík malování, makeup, korektory a nic co se týče malovátek už nepoužívám. Uvědomila jsem si, že přirozenost je to nejhezčí co může každá žena ukázat.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account