Léto je oficiálně v plném proudu. V šatníku vám visí nové vzdušné šaty, koupila jste si nové sandálky, ale perfektní dojem si žádá ještě krásné líčení a účes. Díky obrovské popularitě beauty blogerek se nejedna z nás rozhodla chopit štětce a více či méně úspěšně tvořit malé umělecké dílo na svém obličeji. Pro případ, že byste byla z těch všech návodů na YouTube trochu zmatená, poradily jsme se s vizážistkou Štěpánkou Podroužkovou, která pracuje se značkou Mii.

Pleť na prvním místě
„Sebelepší make-up nebude vypadat dobře na suché, problematické nebo jinak postižené pleti,“ vysvětluje Štěpánka. Naučte se starat o svou pleť po celý rok, je to rozhodně jedna z nejlepších investic, jakou pro sebe můžete udělat. Veškeré depilace v obličeji provádějte den před akcí, aby se začervenání stihlo stáhnout. Večer naneste peeling a odpoledne před plesem si dopřejte hydratační masku. Pro dokonalý povrch pleti a delší výdrž make-upu doporučujeme použít podkladovou bázi.
Při výběru make-upu však radí dávat si pozor hlavně na odstín: „vybírejte vždy za denního světla. Klidně si řekněte o vzoreček a opravdu se přesvědčte, že na vás nemění odstín ani v průběhu dne. Barva by měla plynule přecházet na krk a dekolt, aby nevytvářela dojem masky.“ Špatný podtón, nebo dokonce odstín make-upu dokáže zruinovat všechny vaše snahy.
Méně je více
Ačkoliv by mělo být večerní líčení výraznější než to do kanceláře, nenechávejte se příliš unést svou kreativitou. Často vám může prokázat spíš medvědí službu. Respektujte své možnosti i barevný typ. To, že je fialová rtěnka trendy, neznamená, že bude slušet všem. „Asi už to je otřepaná fráze, ale opravdu zvolte buď výrazné rty nebo oči. Vyberte si jeden prvek, na který se opravdu zaměříte,“ radí Štěpánka. U výrazné rtěnky nezapomeňte na konturovací tužku a také na to, že ji budete muset během večera pravidelně kontrolovat. Pokud zvolíte temné kouřové stíny, dejte si záležet s přechody a jejich pozvolným vytrácením. Kouřové líčení nemusí být vždy černé. Odstíny hnědých budou rozhodně schůdnější variantou pro začátečnice, tóny fialových a burgundy zase zajímavým oživením. Jemné líčení skvěle doplní i třpytivá linka Glitter glam liner.
Pro fajnšmekry
Máte už všechny základy v malíku a chcete dát svému looku něco navíc? „Letos se roztrhl pytel se vším třpytivým a metalickým. Kovově lesklé stíny kombinujte s kontrastem v podobě matné rtěnky. Konturování a rozjasňování vám pomůže vytvarovat obličej k dokonalosti, třešničkou na dortu jsou rozhodně umělé řasy,“ doporučuje ambasadorka britské dekorativní kosmetiky. Pokud máte pevnou ruku, vyzkoušejte různé obměny očních linek samostatně nebo k orámování očních stínů. Rozjasňovač na večerních akcích udělá krásný efekt na tvářích, zkuste se podívat po nějakém se zajímavým odleskem, který bude ladit ke zbytku líčení.

Tudy raději ne
„Častým přešlapem právě na plesech je přelíčenost. Hutný make-up zafixovaný vrstvou pudru, bronzer v příliš oranžovém odstínu, křiklavá tvářenka, rozjasňovač á la diskokoule. Výčet je opravdu dlouhý,“ zhodnocuje Štěpánka. Přílišná snaha o upoutání pozornosti se může rychle zvrtnout a poutat pozornost spíše nechtěnou.

Foto: Shutterstock, Archiv Mii, BeautySense, 
Zdroj: Agentura NEJ s.r.o.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account