Nakupujete rádi? Nebo se pro vás shánění oblečení stalo utrpením, které sice musíte přetrpět, ale místo radostného pocitu vám způsobuje spíš špatnou náladu? Kalhoty jsou příliš dlouhé, sukně naopak zase příliš krátké, saka mají vše jen nejsou dokonale padnoucí… A když už objevíte něco perfektního vaší nižší výšce, stojíte v dětském oddělení. Je vám to povědomé? To je realita pro mnoho žen drobnějších postav. 

Proto jsem pro vás sepsala tipy, které vám pomohou najít si svůj styl, i když neměříte zrovna 180 cm. Jen čtěte dál…

Důležité je vědět kam a pro co

V módním světě existuje mnoho značek, které tvoří oblečení speciálně pro ženy s drobnější postavou nebo menší výškou. Tyto kolekce se většinou označují „petite“ a najdete v nich sortiment zkrácených délek kalhot, svetrů, které startují na velikostech XXS nebo kabátů, které nebudete mít v délce u kotníků. 

Nebojte se nakupovat online

Připadávám zcela nemyslitelné koupit si kalhoty bez předchozího vyzkoušení? Nebojte se toho! Virtuální doba přeje online nákupům víc než si myslíte. Kromě podrobného popisu zboží dnes už většina e-shopů nenabízí jen fotografie modelů, ale také krátká videa, kde je vidíte v akci na modelce. Zároveň jsou v popisu míry modelky popsány, takže si snadno můžete udělat srovnání se svou postavou. Výhodou nákupů online je také to, že si můžete objednat oblečení ve více velikostech a pak bez problémů vrátit to, jež vám nebude sedět. 

Uložte si své míry do telefonu

A výška nebo váha opravdu nestačí. Abyste v obchodech nebo online mohli snadno a rychle nakoupit, mějte přehled o tom, jak široká máte ramena nebo obvod boků. Při výběru oblečení vám totiž nestačí vědět jen, že máte velikost 36 nebo 40. Čím přesnější bude vaše měření, tím více padnoucí oblečení najdete. A když selžou střihy v konfekčních řetězcích, vezměte své úlovky ke švadleně a nechte si je na míru upravit. 

Zkuste vintage

Nákupy z druhé ruky zažívají letošní rok velký boom. Pokud jste menší postavy, ale zároveň máte větší obvod hrudníku, jsou pro vás ideální volbou třeba šaty ve stylu padesátých let. V secondhandech na takové poklady narazíte bez problémů. Pár centimetrů navíc vám přidají i kalhoty s vysokým pasem nebo retro kozačky na vysokém podpatku.

Najděte oblečení, které je lehce nastavitelné

Šaty se šňůrkou v pase, overaly s páskem… využijte možnost nastavení oblečení přímo na své postavě, které vám poskytnou právě různé stahovačky nebo šňůrky. Ty mohou být trendy doplňkem vašeho outfit, ale i praktickým pomocníkem, jež udělá vaše oblečení o stupeň víc padnoucí k vaší postavě.

Foto: Shutterstock

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account