Výběr plesových šatů je oříšek pro mnohé z nás, ať nosíme XS nebo XL. Všechny chceme, aby nám to slušelo. Štíhlé ženy to mají v mnohém jednodušší, ale žena s plnými tvary může být také pohádkově krásná. Stačí si jen dobře vybrat.
 Plnoštíhlé ženy nemusí mít strach, že pro ně existují tak maximálně dvoje plesové šaty, díky popularitě plus size modelek a celebrit včele s Ashley Graham nebo klanu Kardashianek, už i módní značky rozšířily svou velikostní tabulku a rozhodně nešijí pytlové šaty. Klidně ženy s plnějšími tvary oblékají do krajek, saténu, větších výstřihů, kratších délek a podpatků. Při výběru šatů berte ohled na vaši postavu a stále platí pravidlo, s čím nejste úplně spokojena, zakryjte a co se vám na vás líbí podtrhněte.
Když máte větší prsa a zadek…
… a zřetelný pas, tudíž siluetu přesýpacích hodin, jen ji podtrhněte šaty s pasem. Sluší vám i klasický retro vzhled. Zdůrazněte svá ňadra a sukní boky a pas. Horní část volte bez ramínek anebo s plným výstřihem, zvýrazní prsa. Sukni volte dole rozšířenou. Délu si zvolte dle libosti od kolen, přes lýtka až na zem.

Když jsou velká prsa…
I tak jsou krásnou dominantou ženy, záleží na vás, jak je chcete moc zakrývat. Nejlépe se hodí jemný výstřih do V, který prodlouží postavu. Nejlepší volbou jsou pro vás zavinovací šaty s lehce zvýrazněným pasem. Tento typ šatů vždy zeštíhluje.
 
Když pas nemáte, ale větší bříško a křivky chcete…
Ramena i boky jsou menší než bříško, klasická postava jablka, kdy pas není a bříško je velké a splývá s linií prsou a boky. Vy potřebujete šaty empírového střihu, střižené pod prsy anebo šaty, které přilákají pohledy na horní část – ramena a prsa. Podobně jsou na tom i postavy, které mají v jedné linii prsa – pas -boky. Pro vás jsou dokonalé kratší šaty s výraznějším prvkem nahoře či dole a rovnější střih. Nechte vyniknout štíhlejší nohy.
 
 

Když máte boky jako Venuše…
Musíte je vyvážit v horní části a dát důraz na prsa. Anebo podtrhnout vaše tvarované pozadí, jako je dnešní trend, zvýraznit kypřejší zadeček. Pochlubit se tím, co máte. Ideální jsou hlubší výstřihy do V nebo naopak šaty do A.
 
Dlouhé pohádkové pro všechny

Foto: Pinterest.com; istock.com; archiv firem
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account