Homeopatie je velmi šetrná metoda, založená na principu léčení podobného podobným. Tento princip popsal a rozvinul zakladatel homeopatie, lékař a chemik, a také vizionář, Samuel Hahnemann. Jeho nadšení pro vědu a vědecké experimenty ve farmakologii jej dovedly k novému pohledu na nemoc a léčbu. Příznaky nemoci nepotlačovat, ale pozorovat je. A pochopit, co jimi tělo chce sdělit. Byl přesvědčený, že energetický systém, vitální síla těla, je schopen nemoc vyléčit, za pomoci vhodně zvolených homeopatických léků. Tyto léky zkoumal a popsal jejich léčebné účinky.
Neléčím nemoci, léčím člověka, řekl Samuel Hahnemann, a své krédo dovedl k dokonalosti v léčebné metodě, kterou nazval homeopatie. Každý potencionální homeopatický lék podrobil pečlivému rozboru a přísné zkoušce účinnosti. Homeopatický lékař ve své ordinaci pracuje pomocí uceleného systému popisu léků a jejich účinků. A také pomocí své intuice a vhledu, protože homeopatie je založena na individuálním přístupu a respektování jedinečnosti a zvláštností každého pacienta.
Homeo znamená stejný a pathos nemoc, utrpení. Cílem je najít na určitou nemoc pro konkrétního člověka takový lék, který vyléčí právě jeho onemocnění. Čím přesnější lék, tím rychlejší uzdravení. Homeopatie je metoda vhodná i pro domácí léčbu, ale složité případy může posoudit pouze homeopat.
Není bez zajímavosti, že mnoho světových státníků nebo celebrit se léčí pomocí homeopatie, svého osobního homeopata má například i britská královna Alžběta. Její kondice je obdivuhodná. 
Příště vám ráda představím tuto královskou vědu konkrétněji, v podobě malé domácí homeopatické lékárničky.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account