Je skvělé být ženou, co má vše pod kontrolou. Zvládáte plnit i ty nejnáročnější úkoly v práci, řídíte domácnost, staráte se o rodinu, snažíte se pravidelně cvičit… Ale uprostřed všeho toho zaneprázdnění vás možná začalo znepokojovat množství vlasů, které každé ráno najdete ve svém kartáči. Je čas se na chvilku zastavit a začít se věnovat také sama sobě. Vypadávání vlasů je problém, který je důležité začít řešit včas. Zachraňte své vlasy před vypadáváním a své sebevědomí před rozpadem. Zeptali jsme se odborníků na jejich ověřené rady, jak zabránit vypadávání vlasů u žen.
5 tipů, které pomohou řešit vypadávání vlasů u žen
1. Odhalte první známky vypadávání vlasů
Povědomí je vždy prvním krokem k vyřešení problému a platí to zvlášť o vypadávání vlasů. Zachycení prvních příznaků vám umožní začít hledat nejlepší léčbu pro řídnoucí vlasy.
Jaké signály vám mohou napovědět, že se vás vypadávání vlasů týká:
– roztřepené konečky vlasů
– znatelné ztenčení vlasů na temeni hlavy
– hrsti vlasů ve vašem kartáči
– při bližší kontrole vlasy vypadají jemnější
– tenčí culík
– viditelná kůže na pokožce hlavy
2. Dostaňte se ke kořenu problému
Jakmile odhalíte rané příznaky vypadávání vlasů, další věcí, kterou musíte udělat, je snažit se zjistit příčinu. Stresující životní událost, anémie, porucha štítné žlázy nebo výrazné hubnutí patří mezi hlavní viníky vypadávání vlasů u žen. Ale je toho mnohem více:
Dědičnost nebo rodinná anamnéza
Nejčastější příčinou vypadávání vlasů je stárnutí, ve které genetika hraje velkou roli. Tento stav se nazývá androgenní alopecie nebo ženská plešatost. Obvykle se vyskytuje postupně a v předvídatelných vzorcích. U žen to začíná řídnutím vlasů podél temene hlavy.
Zdravotní stav a hormonální změny
Různé stavy mohou způsobit dočasné nebo trvalé vypadávání vlasů, včetně hormonálních změn v důsledku menopauzy, problémů se štítnou žlázou, těhotenství a nebo například porod.
Léky
Vypadávání vlasů může být vedlejším účinkem některých léků používaných k léčbě rakoviny, deprese, artritidy, dny, srdečních problémů a vysokého krevního tlaku.
Traumatická nebo stresující událost
Mnoho žen po emočním nebo fyzickém šoku zažije vypadávání vlasů nebo celkové řídnutí vlasů. I když je tento typ vypadávání vlasů dočasný, mnohým způsobuje další stres.
Vlasové kúry a některé účesy
Opětovné zahušťování vlasů nebo nešetrné odbarvování mohou způsobit pro vaše vlasy zátěž a ty začnou vypadávat. Nadměrný styling nebo některé účesy, které hodně stahují, mohou také způsobit vypadávání vlasů včetně alopecie.
3. Zaměřte se na doplňky stravy
Obecně vypadávání vlasů signalizuje nedostatek vitamínů a živin. Proto je vhodné je doplnit.
Colorwin Hair Elixir jako jediný doplněk stravy má ve složení aminokyselinu L-citrulin, která se v těle mění na L arginin, který, podporuje mikrocirkulaci v pokožce hlavy a pomáhá vyživovat kořínky.
Dále je v Elixiru jako zdroj křemíku výtažek z bambusových výhonků. Bambus je znám svou rychlosti růstu, pevností a odolností a vděčí za to hlavně křemíku. Bambusové výhonky obsahují až 5 x více křemíku než všeobecně používaná přeslička. Jako zdroj selenu jsou použity kvasnice. Ve složení je i měď, která zpomaluje šedivění vlasů.
Očekávat tak můžete:
- komplexní péči o vlasy
- prokrvení vlasové pokožky
- růst pevných vlasů
- udržení přirozené barvy
- vlhkost a pružnost vlasů
Prostě jde o unikátní složení, které opravdu funguje. První pozitivní výsledky jsou vidět po měsíci až dvou ( záleží od poškození a stavu vlasů), ale je třeba brát pravidelně jednu tobolku denně. A to je opět naše výhoda. Konkurence má dávkování až 4 – 6 tobolek denně, my máme pouze jednu, což je uživatelsky velmi příjemné.
4. Udržujte svůj jídelníček plný zdravých potravin, které podpoří růst vašich vlasů
Vy – včetně vašich vlasů – jste to, co jíte. Jedním ze způsobů, jak zabránit vypadávání vlasů u žen, je konzumace potravin bohatých na bílkoviny, železo, zinek nebo omega 3 mastných kyselin.
Pokud chcete vědět, jak podpořit vaši hustou hřívu, zařaďte do jídelníčku více následujících potravin:
– vejce
– mléčné výrobky
– vlašské ořechy
– mrkev
– guavu
5. Nepřehánějte to se stylingem svých vlasů
Žehličky, natáčky a kulmy vám sice vytvoří nádherné kadeře nebo rovné vlasy jako ze salonu, ale vysoké teplo může způsobit, že vaše vlasy budou více namáhané než obvykle. Snažte se omezit jejich používání, co to jen půjde a dbejte na ochranu vašich vlasů v podobě tepelných ochranných sprejů či sér, které vlasy budou hydratovat a ochrání je před teplem. Pomocníky pak vždy nastavte na co nejnižší možnou teplotu.
Foto: Shutterstock, se souhlasem Colorwin
Zdroj: Wikipedia Commons, Colorwin
Autorka: Lucie Janotová
Vlasy mi vypadávají docela dost, ale na druhou stranu je mám dlouhé až po zadek a strašně moc husté, takže úbytek naštěstí nejde vidět – i když občas bych za to i byla ráda, když se trápím půl hodiny rozčesáváním. 😀
bohužel mě to velmi trápí
Jsem pro pestrý jídelníček, používám i přípravky pro péči o vlasy.
Já mám tolik hustých vlasů, že by mě jejich vypadávání netrápilo, ale vadí mi každý vlas na podlaze, na polštáři, atd… spíš teda mě ti trápí z hlediska úklidu 🙂
Vlasy jsem nikdy neměla husté, ale poslední dva roky vypadávají hodně. Asi to bude hormonální změna. Už jsem vyzkoušela několik přípravků a zatím bez úspěchu.
mám taky od narození jemné vlasy plus problémy se štítnou žlázou a vždy mi bylo řečeno, že i se změnou ročního období, jak to funguje u pejský kdy mění srst. Nikdy mi bohužel nepomohly zadne vitaminy, pripravky….
Vlasy mám celoživotně hodně jemné a teď ve vyšším věku je i oblast na hlavě, kde jich mám opravdu méně. Asi to bude dědičné, mamka má obdobné problémy. Naštěstí se to zatím dá tak nějak začesat.