Rudé rty jsou neodolatelnou záležitostí. A kdy jindy propadnout jejich kouzlu než během svátečních oslav Vánoc. Červená rtěnka má totiž neuvěřitelnou schopnost proměnit každý běžný outfit v něco extra speciálního. Navíc stačí pár tahů a z klasického denního líčení snadno vykouzlíte večerní make-up, který rozhodně zaujme. 

Jakou červenou rtěnku vybrat?

Můžete vsadit na matné, lesklé, hydratační i dlouhodržící rtěnky. Důležité je zvolit takovou, která nebude vaše rty vyšušovat a bude perfektně držet kam, kde má. Nikdo z nás přece nechce krásné vánoční fotografie od stromeču se rtěnkou na zubech. 

Jak správně červenou rtěnku nanášet?

1. Začněte konturovací tužkou na rty ve stejném odstínu jako je vaše rtěnka a od střední části horních rtů postupně orámujte celý obvod rtů.

2. Rtěnku můžete pro lepší preciznost aplikovat štětečkem, díky kterému bude aplikace přesnější a snadnější. Ale bohatě si vystačíte i s rtěnkou samotnou. 

3. Abyste zabránila rozmazávání a přenášení barvy třeba na skleničku, vezměte papírový kapesníček a rtěnku po jejím nanesení lehce obtiskněte. Tím zabráníte přenosu rtěnky na zuby. Postup můžete několikrát opakovat, dokud si nebudete jistá, že na rtech nemáte žádnou přebytečnou barvu.

4. Pokud máte pocit, že vaše aplikace nebyla úplně přesná, verzměte si k pomoci korektor a dokonale tvar opravte. 

Jaké rtěnky patří mezi moje oblíbené?

Lesklé rtěnky

Rtěnky, které jsou lesklé, vykouzlí na vašich rtech automaticky svěží a rozzářený nádech. Působí totiž, jako byste měla rty vlhké, a právě to je dělá přitažlivými. Navíc většinou obsahují hydratační složky, které navíc vaše rty vyživují a pečují o ně.

1. Dior Rouge Dior Ultra Rouge, odstín Ultra Dior, 860 Kč

2. Lancôme L’Absolu Lacquer, odstín Be Briliant, 575 Kč

3. Makeup Revolution Halloween Vinyl Liquid Lip, odstín Haunted, 126 Kč

4. Nobel Day-to-Day, odstín Scarlet Red, 168 Kč

Matné rtěnky

Nebo chcete-li rtěnky bez lesku. Často mají sametový efekt. Rtěnky totiž neobsahují žádné třpytivé složky, ale naopak silný pigment. Někdy se může stát, že vysušují rty, takže je důležité vybrat tu pravou. Matná rtěnka obvykle vydrží na rtech déle než běžná rtěnka.

1. Lancôme L’Absolu Rouge Drama Matte, odstín Obsessive Red, 690 Kč

2. Maybelline SuperStay Matte Ink, odstín 118 Dancer, 145 Kč

3. MUA Makeup Academy Velvet Matte, odstín Stiletto, 104 Kč

4.Yves Saint Laurent Rouge Pur Couture The Slim, odstín Rouge Extravagant, 765 Kč

Dlouhotrvající rtěnky

Tyto rtěnky vydrží každou vaši skleničku vína, večeři o pěti chodech i všechny něžné polibky. Jsou prostě neslíbatelné. Jejich nevýhodou může být, že se hůře odličují, ale věřím, že za těch pár minut v koupelně navíc rozhodně stojí.

1. Bourjois Rouge Edition 12Hour, odstín Rouge Your Body, 169 Kč

2. L’Oréal Paris Infaillible, odstín Boundless Burgundy, 210 Kč

3. Max Factor Lipfinity, odstín Glamorous, 184 Kč

4. Rimmel Lasting Finish Kate, odstín 01, 79 Kč

Foto: Shutterstock, archiv

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account