Ačkoli většina z nás má tmavé skvrnky na pokožce spojené s postupujícím věkem, občas se mohou objevit i v době, kdy bychom je nečekali. Na vině může být genetika, slunce a další faktory. Co dělat, když se tmavý „flek“ objeví?
Tihle pomocníci pomohou vaší pokožce zase navrátit jednotný a mladistvý vzhled.
Opalovací krém
Tmavé skvrny vznikají – zjednodušeně řečeno – koncentrací a aktivací melaninu v kožních buňkách. I proto se skvrny (ale i například pihy) tak zvýrazňují, když se vystavíte slunečním paprskům. Pokud jste tedy nepoužívali ochranné krémy s UV faktorem doteď, jakmile se objeví první ztmavnutí pleti, okamžitě je povolejte do služby a nanášejte je poctivě každý den. Ano, i v ty dny, kdy není vysloveně slunečno – po celý rok, i v zimě. Paprsky, respektive škodlivé UV záření, totiž proniká i mraky. Pokud budete toto základní pravidlo ignorovat, nikdy se zesvětlení pokožky nedočkáte…
Vitamin C
Vitamin C je pro pokožku a její zdraví velmi důležitý. A není divu, patří k vůbec nejdůležitějším antioxidantům, který podporuje pružnost a mladistvost pokožky. Ovšem to za předpokladu, že jej užíváte především zevnitř. V boji s tmavými skvrnami vám může pomoci i při aplikaci zvenku. Porozhlédněte se proto po séru s vitaminem C, používejte jej především na tmavší pokožku ráno i večer (a přes den v kombinaci s krémem obsahujícím ochranný UV faktor) a za několik týdnů se dostaví výsledky.
Niacinamid
Další z látek, jež vám může pomoci zbavit se tmavých skvrn na pokožce je niacinamid (nebo též nikotinamid). Bývá součástí řady běžně dostupných krém nebo sér (stačí si přečíst pečlivě složení výrobků, abyste ho odhalili) a při pravidelném užívání můžete první výsledky jeho působní pozorovat již za šest až osm týdnů. Mimochodem, o niacinamidu se také mluví v souvislosti s prevencí vrásek nebo „léčbě“ akné.
Lékořice
Pokud chcete se skvrnami bojovat zcela přírodní cestou, vyzkoušejte lékořicový extrakt. Vždy jej však používejte v souladu s návodem! Během dvou měsíců byste měli zaznamenat postupné zesvětlování pleti, respektive skvrn na ní. Samozřejmostí je kombinace s používáním opalovacích krémů (mimochodem, i ty už najdete na trhu v čistě přírodní formě, bez zbytečných chemikálií, ale stejným účinkem).
Foto: Shutterstock
Autorka: Karolína Dostálová

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account