Nekonečný příval slunečných paprsků, teplý vítr a sůl ve vlasech… Možná tohle je definice vaší nádherné letní dovolené, na kterou se těšíte, ale vězte, že vaše vlasy to vnímají jinak. Chcete se letos v létě vyhnout vlasům poškozeným sluncem? Držte se jednoduchých tipů odborníků, které vám pomohou s péčí o vlasy v létě a ochrání vaši drahocennou hřívu během letních měsíců. 

Co může udělat letní počasí s vašimi vlasy? 

Sluneční záření a vysoké teploty mají tendenci snadno a rychle poškodit vnější vrstvu vašich vlasů, takzvanou kutikulu. Ta má tendenci zdrsnit a může nabobtnat, aby přitahovala více vlhkosti. Tento jev pak způsobuje nepopulární krepatění vlasů. Vlasy jsou proto během letních měsíců více suché, nezvladatelné a náchylné k lámání. Nadměrná vlhkost a pot zase mohou způsobit, že vaše vlasy ztratí objem a budou na pohled vypadat splihlé a bez lesku. 

Jak pečovat o vlasy v létě?

Foto: Shutterstock

1. Vybavte se pokrývkami hlavy

Slunce vysuší vaše vlasy velice snadno a hlavně rychle. Klobouk, šátek nebo kšiltovka je proto skvělým řešením, které je efektivně ochrání. Navíc všechny tyto pokrývky hlavy fungují i jako stylový módní doplněk, který dokáže pozvednout váš letní outfit na zcela novou úroveň. 

2. Používejte UV ochranu

Používání SPF ochrany vaší tváře a těla je (nejen) v létě základ běžné denní péče. Přidejte pod ochranu i vaši hřívu. Produkty vlasové péče dnes obsahují přísady, které jsou dokonale účinné proti škodlivému ultrafialovému záření. Navíc mnohdy perfektně fungují i jako skvělý stylingový prostředek, díky kterému se vám vlasy budou snadněji upravovat.

Foto: se souhlasem Wella Professionals
Foto: se souhlasem Kérastase
Foto: se souhlasem Sol de Janeiro

Zleva: jemný šampon pro vlasy namáhané sluncem, Wella Professionals Invigo Sun; šampon pro vlasy vystavené slunci, Kérastase Soleil; šampon pro uhlazení a obnovu poškozených vlasů, Sol de Janeiro Brazilian Joia Shampoo

Foto: Shutterstock

3. Vylaďte rutinu mytí vlasů

V létě díky neustálému horku a vlhku máme tendenci mýt si vlasy velmi často. Dejte si však pozor na skutečnost, že nadměrné šamponování může vaše vlasy dále vysušovat, protože odstraňuje z pokožky přirozenou bariéru. Pokuste se i v létě udržet mytí vlasů maximálně 2 krát až 3 krát do týdne a používejte péči určenou k ochraně.

Foto: Shutterstock

4. Zajděte si na zastřižení konečků

Pravidelné zastřihování konečků vlasů zajistí to, že nebudou roztřepené, unavené a vysušené. Navíc vám usnadní další úpravu vlasů. Stačí jen centimetr nebo dva, takže své dlouho pěstované kadeře nijak neohrozíte. Vlasy v létě rostou rychleji, protože většina pramenů je během této doby v anagenní nebo růstové fázi. 

5. Vsaďte na hloubkově hydratační masky 

Vlasové masky pomáhají přidat extra vrstvu ochrany vaší vlasové kutikule, která je obvykle náchylná k poškození vnějšími agresory. V létě proto používejte oblíbenou masku častěji než jindy. Zvážit můžete i hloubkově hydratační ošetření v salonu, které vám poskytne extra dávku výživy navíc.

Foto: se souhlasem Goldwell
Foto: se souhlasem Wella Professionals
Foto: se souhlasem Klorane

Zleva: regenerační maska na vlasy, Goldwell Dualsenses Sun Reflects; hloubkově vyživující maska na vlasy, Wella Professionals Invigo Nutri-Enrich; intenzivně vyživující maska na vlasy, Klorane Mango

Foto: Shutterstock

6. Nezapomínejte pít

Možná děláte to nejlepší pro své vlasy, ale pokud vy sami nebudete pít během dne dostatek vody, nebude se hydratace dostávat ani do vašich vlasů. Pro vaši pleť, vlasy i celkové zdraví je voda alfou a omegou úspěchu. Snažte se v létě vypít alespoň 2 litry neperlivé vody a omezte přísun kofeinu nebo alkoholu.

Foto: Shutterstock

7. Zaplétejte podle libosti

Stažené vlasy do culíku nebo copánku vám nejen v létě ulehčí od pocení, ale také minimalizuje plochu, na kterou může slunce zaútočit. Neváhejte vyzkoušet francouzský cop nebo třeba stylový drdol, který oživí váš styl a zároveň se postará o extra ochranu před sluncem. 

Foto: Shutterstock

8. Vyhněte se dalšímu teplu

Omezte používání tepelných stylistových nástrojů na minimum. V létě vám vlasy snadno a rychle uschnou sami, takže není proč je zbytečně dále zatěžovat. Pokud přece jen bez své kulmy, žehličky nebo fénu nemůžete být, snižte teplotu na nejnižší úroveň a rozhodně použijte tepelnou ochranu.

Foto: Shutterstock

9. Vyzkoušejte olejovou masáž

Masáž hlavy a vlasů pomocí kokosového, olivového nebo mandlového oleje může zvýšit krevní oběh v pokožce a vlasy hydratovat. Zkuste přidat pár kapek vlasového oleje do vaší denní rutiny a jednou za čas si udělejte olejovou masku, kterou nechte působit delší dobu. Poté vlasy důkladně umyjte šamponem a vyživte kondicionérem nebo maskou.

Foto: Shutterstock

10. Zaměřte se na vaši barvu vlasů

Teplé počasí může nepříznivě ovlivnit i barvu vašich vlasů. Proto je zvlášť během letní sezóny vhodné vyhnout se barvení a nebo vyzkoušet organické postupy barvení, které jsou k vlasům mnohem šetrnější. Zároveň pozor na bazény plné chlorované vody, která může vaše vlasy poškodit stejně jako UV sluneční paprsky. 

Foto: Shutterstock

Zdroj: Wikipedie Commons

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
5 Komentářů
 1. Lenka Hudečková 9 měsíců ago

  prima, já si na letošní léto koupila masky pro barvené vlasy, a poctivě si je dávám… je to potřeba…

 2. Tamara Schovancova 9 měsíců ago

  Musím vyzkoušet

 3. NelaVávrová 9 měsíců ago

  pěkná inspirace =)

 4. Petra Nav. 9 měsíců ago

  Ty hydratační masky musím vyzkoušet! Díky za tipy

 5. Romana Mlynářová 9 měsíců ago

  Pěkný článek.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account