Než tato žena dosáhla svého úspěchu, přestála řadu těžkých životních zkoušek. Ve své talk show se jí vždy podaří ze svých hostů vytáhnout to podstatné a ani celebrity nejsou vůči jejím otázkám na tělo imunní. Jak to ta Oprah dělá?

Prostřednictvím svého tv pořadu The Oprah Winfrey Show od roku 1986 otevřela již mnoho tabu a podařilo se jí vyzpovídat neuvěřitelné množství celebrit, které se jí svěřují i s tím, co by si za jiných okolností nechali nejspíš jen pro sebe. 

Možná je to právě proto, že tato silná žena, která je považována za jednu z nejmocnějších žen dneška, neměla svoji cestu k úspěchu vůbec snadnou. I přesto v sobě našla dostatek síly a vůle, které jí pomohly dostat se tam, kde je dnes. 

Oprah jako oběť  

Při pohledu na tuto silnou ženu by patrně nikdo nehádal, že se jedná o oběť trestného činu. Její rodina byla velmi chudá a matka, která považovala péči o několik dětí za příliš náročnou, ji často posílala pryč z domova. Nejčastěji k babičce a k otci, který s nimi trvale nežil.

Když bylo Oprah 9 let, žila opět u své matky a začala být opakovaně sexuálně zneužívaná. Celý proces zneužívání započal její bratranec, který ji i její sestru hlídal v době, kdy byla její matka pryč. Sama dodává, že když ke zneužití došlo, bratranec jí za odměnu koupil zmrzlinu. Později byla Oprah zneužívána i od rodinného přítele a strýce. Své zážitky před svým okolím pečlivě tajila.

Toto sexuální obtěžování a znásilňování Oprah vydržela až do svých 14 let. Pak už toho však bylo příliš, Oprah v sobě našla sílu a rozhodla se domov své matky opustit.  

Brzké těhotenství a mrtvé dítě 

Ve 14 letech Oprah zjistila, že je těhotná. Kvůli dlouhodobému znásilňování a problémovému chování není jisté, kdo byl skutečným otcem dítěte. I přesto se jí však podařilo na svět přivést chlapečka, který však krátce po porodu zemřel. 

V tuto dobu byla mladá Oprah v péči svého otce. Ačkoliv se jednalo o strašnou událost, oba se shodli, že se jedná o její druhou životní šanci. Její otec ji po této události podpořil v dokončení studia. 

Nedávno, když Oprah o této události otevřeně promluvila, uvedla, že chlapce pojmenovala jménem Canaan. Nejde však o výběr jména, který by byl čistě náhodný. Toto jméno totiž v překladu znamená “nový život”. 

Po dramatických událostech ze svého dětství a po smrti svého miminka, se Oprah rozhodla, že zůstane doživotně bezdětná. 

Charitativní činnost 

Kvůli svým zkušenostem se Oprah rozhodla angažovat v problematice dětských práv. Jedním z hlavních témat, na které se zaměřuje je především zneužívání dětí. Také se rozhodla angažovat v problematice sexuálního násilí. Především proto, že se při ohlášení vlastního znásilnění setkala s laxním postojem státních úřadů. 

Zdroj obrázků: Pinterest.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account