Juliette Binoche je skutečně taková jako ve filmu – nezávislá, nespoutaná, tak trochu drzá, svá a zároveň tak milá, že by obměkčila i největšího cynika. Je tedy jasné, že ve filmu Čokoláda nehrála – prostě taková je. Co si Juliette myslí?
Citáty o životě od Juliette Binoche
Pro mě je zvyk prostě jen synonymum pro smrt.
Tak jako bourala Juliette stereotypy ve výše zmíněném filmu, stejně je bourá i ve svém životě. Činí to navíc s odzbrojující lehkostí. Zvyk je něco, z čeho se musíme umět vymanit, něco, co se musíme naučit měnit. Zvyk je pohodlný, zvyk je jednoduchý. Problém s ním je ten, že nás nikam neposouvá a nic nového nepřináší. A s tím je třeba bojovat.
Miluju neznámé. Souvisí totiž se strachem a čelit strachu je ten nejlepší pocit na světě.
Když vykročíte ze své komfortní zóny, zažijete něco, co se nedá k ničemu přirovnat. Pocit, kdy překonáme sebe sama, je opojný a navíc hodnotný – posouvá nás totiž dál.
Co musíte pochopit, je, že nepotřebuji být šťastná k tomu, abych byla šťastná.
Že to zní jako hlavolam? Je to ale svatá pravda. Chci jen říct, že když přijmete nepříjemné životní okolnosti nebo problémy, tak pochopíte, že jsou součástí života stejně jako šťastné okamžiky. Znalí koloběhu pak nebudete mít problém najít záblesky štěstí v čemkoliv, co vás zrovna potkalo. A tohle poznání je nesmírně uklidňující.
Nevěřím na náhody.
A ani vy byste neměla. Věci se vždycky dějí tak, jak mají. A kouzelný na životě je právě fakt, že to, co se nám dnes jeví jako největší průšvih, se může za pár let ukázat jako největší štěstí.
Zdroj fotografie: Pinterest

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account