Životní příběh Coco Chanel. Rebelka, která změnila svět. Dne 19. srpna si připomínáme již 135. výročí od narození jedné z největších legend světové módy. V roce 1883 na svět přišla rebelka a matka moderního stylu odívání. Nebyl jí nikdo jiný než věhlasná Gabrielle Chanel.
Gabrielle Chanel se řadí mezi největší ženy historie za posledních několik desítek let. Ačkoliv pocházela z chudých poměrů a část svého dětství prožila v sirotčinci, nikdy nepřestala snít o tom, že jednoho dne změní svět.
V dobách, kdy se ženy oblékaly do dlouhých sukní, stahovaly si pasy do korzetů a na hlavách nosily obrovské klobouky, které díky mnoha ozdobám vážily několik kilogramů, se rozhodla, že přišel čas na změnu. Velmi obdivovala pánskou módu a praktické materiály.
Je známo, že aby své (na tu dobu) kontroverzní modely uvedla do světa, neváhala využít bohatých společenských kontaktů svých vlivných milenců. Po nějaké době se jí začalo tak dařit, že si mohla dovolit otevřít svůj vlastní butik v Paříži.
A i přesto, že mezi námi Gabrielle už nějakou dobu není, zdá se, že pro své schopnosti, názory a styl nebude nikdy zapomenuta. Její odkaz žije prostřednictvím značky Chanel i dnes. Stále znovu a znovu tak můžeme obdivovat vůni Chanel no. 5, nebo elegantní jednoduchost jejích proslulých kostýmků.

A protože styl Chanel je značkou nadčasové módy, přinášíme vám několik tipů, jak jej můžete zakomponovat do svého šatníku a líčení tak, aby vás jeho nošení nezruinovalo.
 

1. Jednoduchý make-up

 
I když si Gabrielle potrpěla na jednoduchou módu, v oblasti líčení to v jejím případě zrovna dvakrát neplatilo. Je to částečně pochopitelné, vezmeme-li v úvahu, že ve 20. létech minulého století byla výrazná vizáž velmi módní záležitost.
Pro toto období bylo typické výrazné kouřové líčení očí a rty v nejrůznějších odstínech vínové a červené.
Na střed horního očního víčka naneste světlý oční stín v bílé či béžové barvě. Na hustý štětec naberte šedý stín a zvýrazněte jím záhyb vnějšího koutku oka (šedý stín udělá podobnou práci jako stín černý a to bez toho, aniž by působil tak tvrdě). Šedým stínem taktéž zvýrazněte linii řas na spodním očním víčku. Na řasy aplikujte svoji oblíbenou černou řasenku a tváře poprašte jemně růžovou tvářenkou. Taktéž nezapomeňte na perfektně upravené obočí, které je trendem několika posledních let.
Nakonec vykreslete rty konturovací tužkou a naneste na ně červenou rtěnku.

2. Do práce i na schůzku

Na fotografii můžeme vidět Gabrielle oděnou do prostých šatů jednoduchého střihu. V dnešní době jsou moderní nejrůznější textury a vzory, mnoho žen ale zapomíná, že jeden či dva univerzální kousky v šatníku dokáží vyřešit mnoho zapeklitých situací, kdy nevíme, co na sebe. (Někdy se výrazné motivy a záplava barev příliš nehodí.)
Šaty nemají jasně definovaný pas, proto jej Gabrielle zvýraznila páskem v pánském stylu. Celému outfitu pak dodala ženskost tím, že přidala několik nápaditých doplňků. V tomto případě masivní náramek, dva náhrdelníky a pro ni tolik typické perlové náušnice.
Takto oblečená se můžete úplně klidná vydat do práce a následně na schůzku s kamarádkami či partnerem.

3. Elegantní žena

Jen proto, že měla Gabrielle v oblibě pánskou módu neznamená že zapomněla, co znamená být ženou.
Z fotografie je patrné, že si na sebe oblékla klasickou pouzdrovou sukni po kolena v černé barvě (pokud doma jednu takovou nemáte, honem to běžte napravit). Podle rukávů lze usoudit, že pod světlým sáčkem elegantního střihu, které má pas zdůrazněný páskem, se skrývá klasická bílá košile s dlouhým rukávem. Rukávy pak opatřila zajímavou broží.
Na fotografii nechybí ani záplava šperků, rukavičky a apartní černý klobouček, který celému outfitu dodává šmrnc.
Je nám jasné, že takto pravděpodobně do práce ani do společnosti chodit nebudete, na druhou stranu vás tato fotografie může inspirovat v hledání skvěle padnoucích a nadčasových kousků, které by ve vašem šatníku rozhodně neměly chybět. (Tento typ oblečení se hodí zvlášť pro ty, které mají postavu přesýpacích hodin, případně pro majitelky chlapecké postavy, který by rády vytvořily ženské křivky.)

Zajímavosti:
Aby byl tento článek o módní ikoně kompletní, neměli bychom zapomínat na několik zajímavostí.
*enzo* Jednou z nich je například to, že Gabrielle doslova uctívala černou barvu. Některým lidem se to zdálo být zcela nepochopitelné, ona z ní ale dokázala udělat opravdovou módní záležitost.
*enzo* Tato žena taktéž vynalezla “malé černé”, které má v šatníku téměř každá žena na světě. (A to i přesto, že nemají štítek s tím správným jménem.)
*enzo* Po smrti Gabrielle se vedení značky ujal kreativní ředitel Karl Lagerfeld, který z pomalu umírající značky dokázal opět vytvořit žádanou módní záležitost. V jeho návrzích se spojují tradiční prvky (převážně barvy jako bílá, černá, červená), nové variace historických modelů (například na slavné sako Chanel) a novodobé trendy, jakými jsou například motorkářské rukavice a kůže. (Z celého srdce věříme, že by si Gabriella a Karl velmi rozumněli.)
*enzo* Pokud chcete nosit proslulý kostýmek Chanel, pak vás některý z vintage kousků vyjde zhruba na 1800 Eur, což je v přepočtu 46 000 korun.
*enzo* Při vzniku kosmetické řady Chanel spolupracovala s dnes velmi oblíbenou kosmetickou značkou Bourjois (která je běžně dostupná v drogeriích). Pokud si tedy nemůžete drahou kosmetiku dovolit, můžete si dopřát levnější produkty její cenově dostupnější sestry.
*enzo* A nakonec – značku Chanel si oblíbily i členky britské královské rodiny, konkrétně pak princezna Diana a vévodkyně Kate. Myslíme, že oběma to moc slušelo. Co myslíte vy?

 


Zdroj obrázků: Pinterest
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account