Jako řidiči si bohužel držíme velmi špatnou a nelichotivou statistiku, co se týká zraku. Je naší lidskou slabostí, že si tuto skutečnost neradi přiznáváme. Stále odkládáme návštěvu očního lékaře a novým brýlím se bráníme jako čert kříži. Proč vlastně? Jsou oční čočky a brýle pro nás takovou potupou? 

Více než 70 % testovaných řidičů bohužel disponuje špatným zrakem, nebo nevhodně zvolenými brýlemi. 

Pokud v obchodě nepřečtete cenovku, nebo na nádraží odjezd vlaku možná nad tím mávnete rukou. Je to vaše volba. Ale pokud usedáte se slabým zrakem za volant, je to doslova hazard s vaším životem i ostatních. Neberte tuto záležitost na lehkou váhu a pečujte o své oči tak, jako třeba o svůj jídelníček, nebo o své zdraví komplexně. 

Povinná lékařská prohlídka 

Pravidelné prohlídky u očního lékaře nejsou povinné. V podstatě si vystačíme s první kontrolou v době, kdy žádáme o řidičské oprávnění. Další prohlídku si musíme naplánovat na dobu, kdy se nám blíží 65. narozeniny. V mezičase, avšak dochází ke znatelnému zhoršení zraku, především kolem 40. roku věku. To ale ve větší míře řešíme s nadhledem a vystačíme si s mhouřením očí.  

Smutné prvenství 

Z denního tisku a médií denně slýcháme o nehodách způsobených návykovými látkami. Bohužel se už tolik nepřihlíží ke stavu zraku dotyčných řidičů, což je škoda. Mnoha kolizím by se dalo zcela předejít již nasazením těch správných brýlí. Už při zhoršení zraku “pouze” o půl dioptrie může řidič takzvaně přehlédnout chodce. Zdravé oko zaregistruje překážku na silnici na cca 200 m, při sebemenším zhoršení se tato vzdálenost zkracuje. Tím dochází k možnosti neadekvátní reakce. Zakročte, prosím, proti těmto zbytečným nehodám a zaujměte řady ZDRAVÝCH řidičů, kterých nám ubývá. 

Vozte vaše ratolesti a nejbližší bezpečně a zároveň dopřejte ostatním účastníkům šťastný návrat domů. Všichni si zasloužíme pocit jistoty. Tak neváhejte a dopřejte si nové brýle, které vám jistojistě budou i maximálně slušet. 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account