Pokračuji ve svém bylinkovém tažení! Na své předchozí články navazuji i v tom, že odkazují na antidepresivní účinky a dávají návod proti stresu. To se vždycky hodí, ne? V tomto rychlém světě je toho stresu mnohdy až příliš. Léčivé bylinky nám svoji klidnou silou a příjemným vzhledem pomáhají proti stresu bojovat. 
Šalvěj ananasová
Šalvěj ananasová je jednou z těch bylinek proti stresu, ačkoliv to není typická léčivá bylinka. Voní úžasně. Stačí rozemnout její listy a opravdu cítíte exotickou šťavnatou vůni ananasu – ta se ale bohužel sušením nebo vařením ztrácí. A tak pokud chcete využít antidepresivní a antistresové účinky šalvěje ananasové, nejlepší je, když si připravíte čaj přímo z čerstvých listů.
Pěstování
Na rozdíl od klasické šalvěje lékařské, která bez potíží zvládne i zdejší zimy, šalvěj ananasová venku přes zimu nevydrží. Její pěstování je tak o něco náročnější, je to ale vděčná, bujně rostoucí rostlina, která vás potěší nejenom svoji vůní, ale i vzhledem.
A když budete mít trpělivost, na konci podzimu vám udělá radost i svými zářivými květy – tak jako ji letos udělala nám (úvodní foto je foto naší šalvěje, která byla přes sezónu venku. Ještě než jsme ji schovali, objevila se poupata a teď nám takto kvete u kocoura doma).
Více o této pozoruhodné šalvěji najdete v tomto článku, včetně rad k pěstování.
Znáte šalvěj ananasovou? Jaké jsou vaše zkušenosti s pěstováním? Jak ji využíváte?

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account