Příběh Terezky Knappové závodníkům 360tky nebyl cizí a tak už část startovného šla do kasičky na léčbu na klinice Axon při závodu v Chrudimi. Hlavní gro celé sezony ale vyvrcholilo v sobotu 16. 6. na Monaku u Slatiňan samotným během pro Terezku.
“Běh pro Terezku jsme vybrali jako zlatý hřeb na konci sezóny” , usmívají se organizátoři. A jako jediný závod z celé série 360Challenge to byl závod nevšední. “Nevšední nebyl motiv, každou sezonu jsme vždy pomáhali předem vybraným dětem, ale pro závod jsou typické cviky s vlastní vahou těla, které jsme tentokrát vypustili a tak se jednalo o klasický běh.”

Závodníkům byly nabídnuty 2 tratě 10 km a 3,6 km malebnou Podhůrou. Vybíhali nejen se sluncem v duši, ale i v zádech. Jako první se na trať vyřítili závodníci na kratší okruh a hned v zápětí nadšenci a drtiči kilometrů, kterým start obohatil červený dým s doslova oslňujícím účinkem.

Na startu je přivítala sama Terezka v doprovodu babičky a maminka se zařadila do řad závodníků a odběhla si okruh na počest své holčičky.

Nejrychleji cílovou pásku protli na 3,6 km Jiří Mifek a 10 km Bořivoj Čejka, kteří ráno pomáhali se značením trati a přípravou celého závodu. Díky nim nikdo nezabloudil a mohl se tak kochat přírodou a panoramaty, která místní terén nabízel.

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili ať už osobně nebo na dálku, všem, kterým není osud jiných lhostejný.

16. 6. 2018 na Monaku jsme totiž zabojovali proti osudu společně a s částkou 13 645 Kč to za to stálo!
 

www.360tka.cz

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account