Jóga je životní styl. Pravidelným cvičením děláte dobrý skutek nejen pro své tělo, ale také mysl. Praktikovat jógu můžete kdekoliv a k tomu je potřeba vybrat si ty správné pomůcky. V pestré nabídce jógamatek může být někdy obtížné se zorientovat a vybrat si tu nejlepší. Prozradíme vám, na co byste se měli při svém výběru zaměřit.
V hlavní roli materiál
Existují různé povrchy jógových podložek. Zpravidla můžete vybírat mezi hladšími a hrubšími povrchy. “Pokud se chystáte na venkovní lekci jógy, doporučila bych jutovou podložku se skvělou přilnavostí. Je elastická a neklouže. Navíc se hodí nejen na jógu a pilates, ale také na různá kardio cvičení či strečink,” vysvětluje Alžběta Václavů, ředitelka značky Kinoko na pražském Strossmayerově náměstí.
“Pokud si rádi dáváte více do těla, sáhněte po protiskluzové podložce z přírodního kaučuku. Je přizpůsobena náročnějšímu cvičení a bude vám oporou. Pravidelnou cvičební praxí se navíc vlastnosti podložky stále zlepšují, stejně jako vaše kondice,” dodává s úsměvem Alžběta Václavů.
Správná péče
Po cvičení otřete pot suchým hadříkem a umístěte jógovou podložku na chladné a suché místo. “Jednou týdně doporučujeme očistit podložku vodou a jemným mýdlem, aby byla chráněna proti bakteriím a zápachu,” říká Veronika Součková, vedoucí prodejny KINOKO. Správná péče totiž prodlužuje životnost podložky. Máte-li pocit, že je vaše podložka stále nepříjemně cítit, pověste ji ven na slunce. Čerstvý vzduch a sluneční paprsky dokáží zázraky.
 Hravý design
Protáhnout si tělo na stylové jógamatce, která vás baví nejen svojí funkčností, ale také designem je výhra. Vybrat si můžete z pestré škály barev a vzorů. Sport má být radost a díky těm správným doplňkům na sebe motivace nenechá dlouho čekat.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account