Sluneční brýle nejen chrání váš zrak před UV zářením, ostrým světlem, větrem a prachem, ale také schovají případné kruhy pod očima, skryjí nenalíčenou tvář a zajistí pocit určitého soukromí. Slušivé a kvalitní sluneční brýle užijete po celý rok.

Jedním ze základních pravidel při výběru brýlí, účesu, líčení nebo pokrývky hlavy je vyrovnání vrozených proporcí obličeje tak, aby byl výsledek vyvážený a blížil se tvaru oválnému, který je považován za ideál. Pokud oválným obličejem disponujete, můžete si gratulovat, k němu se hodí téměř vše. Nejprve tedy prozkoumejte tvar svého obličeje a teprve pak se pusťte do výběru brýlí a obrub.
Hranatý obličej
(hranaté, ostré rysy, vystouplé lícní kosti, široká čelist, hranatá brada)
Nechcete-li cíleně podpořit ostré rysy, pak se vyhněte obdélníkovým obrubám a vybírejte mezi oválnými obroučkami, sedět by vám měly i obruby velmi úzké. Obličej dokážou zjemnit také asymetrické a atypické brýle, které ostré hrany obličeje opticky „rozbijí”.
Kulatý obličej
(plné tváře, zaoblené linie)
Vynechejte malé obroučky a kulaté obruby, ty obličej ještě víc opticky zaoblí. Vhodné jsou brýle výrazně hranaté, bez obrouček, rovné či protáhlé tzv. kočičí.
Trojúhelníkový obličej
(širší horní část, postupně se zužuje směrem k bradě)
Pozor na brýle s výraznou horní linkou a nenápadným či zcela chybějícím spodním okrajem – zbytečně byste ještě zvýraznili a rozšířili širokou část obličeje. Vhodnější je opačná varianta či jemné obruby ne příliš výrazného tvaru.
Hruškovitý obličej
(užší spánková partie, širší lícní kosti, výrazné tváře)
Horní část obličeje opticky rozšíří obruby se zvýrazněnou horní linií, dolní obruba by měla být nenápadná, vhodná je vázaná obruba (skla jsou dole jen navázána silikonem, takže obruba vůbec není vidět).
Úzký obličej
(pravidelný protáhlý tvar, vyšší čelo, špičatější brada)
Vybírejte si spíš úzké brýle, které budou vždy korespondovat s šířkou hlavy.
Nejdůležitější pravidla při koupi slunečních brýlí
– horní linie obruby by měla kopírovat linii obočí
– spodní linie by se neměla opírat o tváře – při delším nošení je to velice nepříjemné, tváře navíc vypadají jako nafouknuté
– vzdálenost skel od očí musí být odpovídající – řasy se jich při mrkání nesmějí dotýkat
– velikost brýlí by měla kopírovat obličej a být v zákrytu se spánkovou a lícní kostí
– správná šířka nosníku je důležitá nejen pro pohodlí a správnou pozici brýlí, ale také kvůli elegantnímu kopírování kořene nosu. Příliš široký nosník způsobuje neustálý pohyb brýlí po nose, brýle s příliš úzkým nosníkem zase sedí na nose příliš vysoko
– barva obruby by měla ctít barevnou typologii člověka, proto vyzkoušejte typ obrouček, který vám sluší, v různých barevných odstínech.
Hodně štěstí při výběru!
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account