Virtuální závody mohou být sportovním zpestřením vaší dovolené. Mohou být testem vaší formy. Nebo třeba jen zábavou, kterou si užijete s přáteli. Virtuální závody se staly fenoménem a produktem doby covidové, přičemž Letní virtuální hry jsou vrcholem sezóny. Propojí skutečné sportování s online světem a budete se do nich moci zapojit hned v několika disciplínách. Registrace i účast jsou přitom zdarma.

Letní virtuální hry proběhnou v termínu od 16. 7. do 15. 8. Na programu je běh, cyklistika, triatlon, plavání a chůze. Účastnit se ve svých kategoriích mohou i děti. Projekt navazuje na populární Virtuální běhy a cyklojízdy, do kterých se už druhým rokem pravidelně zapojí stovky tisíc českých běžců. Zároveň bude probíhat i celosvětový závod Summer virtual games (summervirtualgames.com) a každý účastník se tak automaticky zapojí do celosvětového sportovního happeningu. Nezáleží přitom na výkonnosti, věku ani pohlaví.

Princip je jednoduchý: na webu www.letnivirtualnihry.cz se během několika vteřin zaregistrujete k závodům, které vás nejvíce osloví. Následně vybranou disciplínu absolvujete ve skutečném světě a svůj výkon změříte sportovními hodinkami, jakoukoli aplikací v telefonu či vyfotíte čas na stopkách. Nakonec už jen prostřednictvím odkazu v e-mailu nahrajete na web Letních virtuálních her. Vše je zdarma.

Každý, kdo se do závodu zapojí, soutěží automaticky o hodnotné věcné ceny partnerských značek pohybujících se v daném odvětví. V případě běhu věnuje ceny Mizuno, výrobce špičkové sportovní obuvi, a Časopis RUN, v kategorii chůze zase LEKI, největší výrobce sportovních holí na světě. Za cyklistiku se bude soutěžit o produkty od značky FLR zaměřené na cyklistickou obuv. Plavání a triatlon si vezme na starost SWANS, značka vyrábějící vysoce kvalitní plavecké brýle. 

„Popularita Virtuálních běhů velmi rychle roste. Odpadá při nich totiž veškerý ostych, který lidi občas odrazuje od účasti na skutečných závodech a umožní jim zapojit ve velkém měřítku i děti. Nemusí mít strach, že je někdo uvidí nebo že skončí poslední. Výhodou je i to, že mohou závod absolvovat během delšího časového okna a nemusí tak plánovat rodinné víkendy podle termínové listiny skutečných závodů. Dokonce je možné každý závod absolvovat vícekrát, nebo si vyzkoušet více tratí. Pro výkonnostní sportovce jsou zase virtuální závody zábavným zpestřením tréninků. Máme prokázané, že ač jde o závod virtuální, sportovci jej podprahově vnímají a dosahují při něm lepších výsledků a mnohdy i osobních rekordů,“ vyjmenovává důvody popularity virtuálního závodění Pavel Kosař, organizátor Virtuálních běhů.

Běhejte, jezděte na kole, plavte, zkuste triatlon

V programu Letních virtuálních her jsou skutečné sporty a disciplíny inspirované nejběžnějšími světovými sportovními délkami/distancemi: 

    Běh: 800 m, 1500 m, 5000 m, 10 000 m, 21 km, maraton + dětské kategorie
    Cyklistika: 25 km, 50 km + dětské kategorie + závody na koloběžce a in-line bruslích
    Plavání: 800 m, 1500 m + dětské kategorie
    Triatlon: olympijský (1,5 km plavání, 40 km cyklistika, 10 km běh), sprint (0,75 – 20 – 5 km). Závod není nutné absolvovat v kuse, ale disciplíny musíte zvládnout během 24 hodin 
    Chůze: 10 km, 20 km + dětské kategorie 

 

Pořadí ve výsledcích přitom není důležité. Cílem projektu je motivovat amatérské sportovce v jejich v začátcích, inspirovat je k překonávání vlastních limitů a podpořit je v přirozené lidské soutěživosti. Závody můžete absolvovat s rodinou, přáteli nebo z nich vytvořit výzvu pro kolegy v práci.

Více informací najdete na webu letnivirtualnihry.cz, aktuální dění můžete sledovat také na sociálních sítích, a to prostřednictvím hashtagů #LetniVirtualniHry #LVH2021 @letnivirtualnihry.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account