Žiji již 22 let v Itálii. Tuto zem miluji a považuji ji za můj druhý domov, a tak zasvětím vás do života v této zemi, budu sem dávat příspěvky z mého cestování, ale budu i informovat o akcích spojených s knihou a sem tam dám ukázku z nově připravované knihy.
 
Právě mi Fb připoměl, že jsem v roce 2015 (to jsem se o rakovině, co mi již bujela pod kůží neměla ani ponětí) vyrazila na plachetnici do nádherného města Menton… nachází se na itasko-fancouských hranicích a ten zážitek byl nezapomenutelný… pevně doufám, že se tam ještě vrátím…
 
Prvním větším městem, které Vás přivítá po překročení italsko-francouzské hranice je Menton známý především pěstováním citrónovníků a výrobou citrónových bonbónů. Menton vzdálený pouhých 1,5 kilometru od italských hranic, zůstává impozantním přímořským městem – elegantním, chráněným horami a s tropickými zahradami.
Menton je nazýváno městem zahrad a květin. Malebné rušné přímořské středisko leží na hranici Francie s Itálií. Avšak na své si zde přijdou také vyznavači aktivní dovolené – najdete tu tenisové kurty nebo golfová hřiště.
Strmé ulice starobylého Mentonu se svažují k Promenade du Soleil, lemované kavárnami, restauracemi a palmami. Ačkoliv je Menton prvním městem Francouzské Riviéry, je někdy nazýván jako Tajná Riviéra. Toto označení se vžilo kvůli poloze v klínu hor, kde je docela schované.
Díky teplému podnebí dozrávají v Mentonu po celý rok citrusy. Místní obyvatelé z nich při příležitosti festivalu, konaného každým rokem v únoru, na oslavu úrody citrusů vytvářejí obdivuhodné sochy. Tyto citronové slavnosti se zde konaly poprvé v roce 1929 jako malá výstava citrusových keřů. Nyní je to dva týdny trvající festival na přelomu února a března, jehož téma se vždy mění a je to vždy nádherný zážitek. Posledními tématy byly Alenka v říši citronů a Asterix v Citronové zemi.
Toto je také město Jeana Cocteaua. Navštivte jeho muzeum (Musée Jean-Costeau) sídlící v pevnosti ze 17. století, kde si můžete prohlédnout jeho kresby, mozaiky a keramiku vyznačující se kombinací jednoduchých linií a brilantních zářivých efektů.
Z městské pláže se nabízí krásný výhled na starou část města s úzkými uličkami a kostely. Milovníci historie zde mohou navštívit baziliku Sv. Michala, starý přístav, kapli nebo starý hřbitov. Kostel de St.-Michel ze 17. století je místem konání srpnového festivalu komorní hudby. Tento kostel se tyčí nad městem a je označován jako největší a údajně nejhezčí barokní kostel celého Azurového pobřeží. Původně na jeho místě stály dvě svatyně, z nich se dochovala jen zvonice z 15. století. Velká kampanila, která je umístěna ve výšce 53 m, byla přidána v 18. století při celkové rekonstrukci kostela.
Azurové pobřeží, ze severu chráněné horami, v zimě bez mrazů a s brzkým mírným jarem, je rájem pro zahradníky a milovníky zahrad. Menton se pyšní obzvláště působivým množstvím těchto subtropických rájů, ve kterých se neodolatelně doplňují fontány i stinné terasy, vznešená výsadba i vzdálené perspektivy
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account