Jakmile se začne dřív stmívat a už je mi doma “jen tak” zima (jasné, topení máme, ale jsem hrozná zmrzlina), začínám si vařit čaje, balit se do deky, na nohy teplé ponožky a pro zútulnění a ještě větší pocit tepla pálím svíčky. Máte to taky tak? Nejvíc mám na tom ráda tu atmosféru: plápolající plamínek, vonící čaj a já s pěknou knížkou v křesle… 
Takže když jsem si letos přečetla článek o tom, jak jsou běžné svíčky zdraví škodlivé a že v nevětrané místnosti je to, jako byste si místo svíčky zapálili cigaretu, byla jsem hodně překvapená. Nikdy, fakt nikdy mě nenapadlo, že by v tom mohlo být něco špatně.
Běžné svíčky se totiž vyrábí z parafínu, což je v podstatě ropný produkt. Taky ty gelové jsou z nějakého ropného oleje. Při hoření těchto svíček, tedy spalováním parafínu a syntetických barev a vůní vznikají karcinogenní látky. Ty levné svíčky mají navíc knot, který bývá napuštěn zpomalovačem hoření a který obsahuje toxické olovo. 
Pokud tedy nechcete přijít o tu pohodovou atmosféru a chcete si zároveň šetřit zdraví své i vašich bližních, doporučuji kupovat přírodní svíčky. Takové, do kterých se přidávají pouze přírodní barviva a éterické oleje. Zdravé jsou třeba ty z včelího vosku, které krásně voní po medu, nebo svíčky z rostlinných olejů (kokosového, olivového, řepkového, slunečnicového atp.). 
Za sebe můžu určitě doporučit The Greatest Candle in the World. Nejen, že neobsahují nic zdraví škodlivého, ale jsou vyráběny z již použitých přefiltrovaných olejů, takže eko na druhou. A krásně voní! 😉
Pokud vás zajímá víc, můžete si přečíst recenzi těchto svíček na mém DárkoBlogu: Ty nejlepší svíčky na světě? No fakt!

Taky si raději jako já připlatíte, když budete vědět, že vám to neničí zdraví?
 
Veru.Doudo / DárkoBlog.cz  (FB / IG)
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account