Patříte mezi podnikavé lidi, kteří nemají díky své práci pořádně čas na jídlo a tak jíte, co čas dovolí? A pak, když už tělo zapne poplašný majáček, vyhledáváte různé diety, abyste se daly co nejdřív do pořádku? Taky už se nevyznáte ve všech těch variantách zdravé stravy? Nedivím se, proto čtěte!

Nedivím se, proto čtěte!
Nikdy jsem nevyhledávala časopisy. A už vůbec ne ty o fitness, dietách atd., ale dnes si mě jeden našel. Ležel v našem fitku na stole a nikdo si ho nevšímal. Když jsem ho viděla, nejprve jsem zaváhala, ale pak ho otevřela. A hned mi došlo, proč mě časopisy vlastně nikdy nezajímaly. Spousta zbytečných informací, jedna vyvrací druhou, samé pro a proti, štíhlé krásky koukají snad z každé stránky. U jedné z nich bylo napsáno: „Podle statistik vydržíme hubnout zhruba měsíc a shodíme dvě až tři kila.“ Ruku na srdce, kdo to aspoň ten měsíc vydrží, je borec.

Od mých klientů z podnikatelské sféry slyším neustále jedno a to samé přání dokola: chci zhubnout, zpevnit, nemám čas jíst, protože mám jednu schůzku za druhou, chci dobře vypadat, abych lépe prodával(a) a samozřejmě chci zdravě jíst a cítit se dobře.

A trenére čaruj!  😀
Téměř každý chce dát dohromady jídelníček. Nejsem dietolog, ale jedno vím jistě: Jezte to, co vám chutná, jezte střídmě, často a v menších dávkách. Nenuťte se do jídel, které jste nikdy nepozřely a jedly je s odporem. Tělo, které ví, že bude mít neustále dostatečný přísun potravin, nebude mít potřebu si nic skladovat na horší časy. Ale pokud ví, že se pořádně nasytí  1x denně, bude mít nutnost si uchovat dostatek energie, aby přežilo zátěžové situace. A tak si začne tvořit „špíčky“. Pak si k tomu přidá sem tam nějaký ten alkohol, vypije pár káviček za den a z těla je skladiště všech možných toxických odpadů. Opět jsme u principu „dáš -dostaneš“. Dáme-li tělu potřebnou stravu a dostatek pohybu, dostaneme od něj vitalitu a správnou funkci orgánů po dlouhá léta. Nedáme-li tělu řádnou stravu, ozve se nám formou různých bolestí a špatným fungováním. Budeme-li signály těla dostatečně dlouho přehlížet, vypěstujeme si chronické nemoci.

Tady je můj osobní recept na to, jak být ok a fit.

1)       pít 2-3l čisté vody denně
2)       400-500g zeleniny do krabičky nakrájené na chutné kousky, abyste se kdykoliv přes den mohly zakousnout
3)       kus jakéhokoliv ovoce
4)       kvalitní bílkoviny, aby tělo mohlo opravit všechny poruchy a stavět kvalitní svalovou hmotu
5)       součástí každodenní stravy by měla být hrstka kvalitních vitamínů a minerálů (např. multivitamin, C, vápník-hořčík a kloubní výživa)
6)       dostatek spánku, odpočinku a kvalitní regenerace organismu (sauna, masáž, procházka)
7)       duševní práce na vlastních schopnostech
8)       nastavit si hodinový denní režim a plánovat svůj čas minimálně týden dopředu
9)       pravidelná pohybová aktivita

A hlavně nepřemýšlet neustále nad jídlem jako blázen! Protože na co myslíte, to si do života přitahujete. Máte-li pozornost na vaší váze, váha poroste. Proto přestaňte přemýšlet nad svými kilogramy a dejte pozornost důležitějším věcem ve vašem životě. A uvidíte, co se bude dít.
Buďte OK a fit !!!
Vaše trenérka Jíťa
www.plzen-trener.cz

Zdroj foto:Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account