Vlk, kterého krmíš
 
Jeden starý indiánský šaman učil své vnuky umění léčit. Vyprávěl jim, že v nich, stejně jako v ostatních lidech, žijí dva vlci, kteří mezi sebou bojují. Jeden z vlků způsobuje nemoci. Živí se strachem, hněvem, žárlivostí, nedostatkem sebedůvěry. Druhý vlk udržuje zdraví. Živí se láskou, soucitem, sebedůvěrou, štěstím a radostí. 
Vnuci poslouchali a vše si zapisovali. Po krátké pauze se přihlásil jeden z vnuků a ptal se: “Počkej dědečku, ještě jsi nám neprozradil, který z vlků vyhraje. ”
Šaman odpověděl: “Vyhraje ten, kterého budeš krmit!”
Tento příběh ilustruje jednu z nejdůležitějších životních moudrostí. A sice, že svůj osud máme ve vlastních rukou. I když všichni v sobě přechováváme oba tyto vlky,  je na nás, kterého z nich se rozhodneme krmit. Naše zdraví tělesné i duševní, závisí na tom, jaký vedeme život, jakým pocitům dáváme prostor a jaké pocity v sobě živíme. Tělo nejde oddělit od duše. Když je naší duši dobře, protože krmíme lepšího z vlků, pak výsledkem je zdraví. Druhý vlk se nemůže prosadit. Šťastní lidé jsou jen málokdy nemocní.
Ke štěstí patří to, že vedeme takový život, který se k nám hodí, který odpovídá našim přáním. K tomu potřebujeme sebedůvěru vstoupit beze strachu na neznámou půdu. Sebedůvěru, že zvládneme udělat, co chceme udělat, i když to snad v první chvíli vypadá složitě. Šťastní lidé jsou smělí a riskují a zažívají pocit, že je v nich skrytý neomezený potenciál.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account