Záhada jarní únavy: Feng Shui nabízí odpovědi a řešení

A mnoho z nás se cítí unavených.
 
Nezdá se Vám to trochu paradoxní, když se nad tím zamyslíte? Přemýšlela jsem co na to Feng Shui a jak si díky němu pomoct. Samozřejmě ten, kdo se řídí principy Feng Shui, tak by se měl cítit unavený pouze po proflámované noci nebo po nějakém super výkonu. Tohle Vás nejspíš napadne. Ale ono to tak být nemusí. Pokusím se Vám v tomto článku vysvětli proč a jaké vlivy na nás na jaře působí. A nejen na jaře.
 
Lavina energie
V článku o Yinu a Yangu Sliby se mají plnit!, jsem psala o tom, jak se vše kolem nás neustále proměňuje. Hlavně příroda funguje na základě změny yangové energie v yinovou a zase zpět. A právě tyto změny na nás působí. Možná si řekne: „No dobře, ale proč jsem já unavená/ý, když můj partner/ka má energie na rozdávání?“
Klíč je v tom, jak jste založeni. Jestli jste víc yang nebo víc yin. Já například jarní únavu nepociťuji, ale řada lidí kolem mne ano. Samozřejmě, že v tom docela jistě hrají roli vitamíny, sluníčko a další faktory. Z pohledu Feng Shui je to však o energiích a jejich změnách. Možná Vám napoví následující obrázek – změna yangu v yin.
 
Znaménko plus symbolizuje yang a znaménko mínus symbolizuje yin. U první fáze slunce – JARO – vidíte + +. To znamená nárůst yangové energie. Dále je LÉTO  – + ubívání yangové energie, PODZIM + – nárůst yinu a konečně ZIMA – – ubývání yinové energie.
Všimli jste si, která čtyři data oddělují tyto fáze? A nepřipomíná Vám tato křivka něco?

Už víte? No ano, naše stará známá Monáda. Vidíte, jak je v tom černobílém symbolu obsaženo vše, co se kolem nás děje? Takhle to ale není tak docela správně, že? Takže bude potřeba to trochu pootočit.

Slunce v tom umí chodit
Takhle je to správně. Ta čtyři data se vážou k pohybu slunce. Tedy ke dni, kdy překročí poledník – jarní a podzimní rovnodennost a kdy dosáhne obratníku Raka – letní slunovrat nebo obratníku Kozoroha – zimní slunovrat.

 
Jak vidíte, při letním slunovratu se nacházíme v momentě nejsilnější yangové energie. Od této chvíle yang slábne a začíná se pomalu měnit v yinovou energii. Přes podzimní rovnodennost yin stále narůstá, až dosáhne v den zimního slunovratu svého maxima. A proces se opakuje. Yin pozvolna ubývá a přináší s sebou energii yangu, aby při jarní rovnodennosti naplno propuklo jaro.
Ten, kdo je svojí podstatou yangový, se těší, je plný energie a plánuje všechny věci, které přes podzim a zimu nemohl dělat, protože zažíval svoji jarní… vlastně podzimní únavu. Ten, kdo je yinově založený, to má právě opačně. Na jaře dostane pořádnou tsunami yangové energie, která ho unaví, v horším případě vyčerpá. Jste to Vy? To, jaký jste člověk a zda třeba právě neprocházíte energeticky náročným obdobím Vám může prozradit osobnostní analýza a energetický horoskop.
Co s tím?

Dbejte na to, abyste se dobře vyspali. Ložnice je místo, kde můžete yinovou energii dobíjet. Ale pozor, měla by sloužit pouze k odpočinku a milování. Žádná knížka, žádná televize. Před spaním nemá být Vaše hlava zaměstnána novými informacemi.
Svoji yinovou energii můžete také čerpat z potravin. Mezi yinové potraviny patří mléčné výrobky, sůl, ovoce nebo pšenice. Podporují krev, jsou ochlazující, vlhčící, uklidňující, zpomalující a vyživují tělesnou podstatu.
Yin představuje také večer, noc, odpočinek, pasivní, tmavé, smutné, chladné, staré, měkké, měsíc, podzim a zima, vlhké, pomalé, žena.

Podle těchto klíčů můžete svojí únavě trochu ulehčit a pomoci sami sobě doplněním yinové energie.
A ještě jeden tip na závěr. Jestli se na jaře cítíte unaveni, pak vězte, že yin je také země. Zkrátka, vyjděte ven a běžte se hrabat v hlíně.

Krásný den. Vnímejte svůj prostor.
Vaše Tereza

Zdroj foto:Pixabay.com

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account