Toužíte-li po příjemné relaxaci a chvilce odpočinku v klidném prostředí, dopřejte si časově nenáročnou koupel s rybičkami Garra Rufa. Rybičky vám vyhladí a ozdraví pokožku a pomohou s různými kožními onemocněními. Koupele jsou vhodné pro všechny bez rozdílu věku. Velice oblíbenou se stala zejména rybí pedikúra, na kterou někteří nedají dopustit.

Netradiční procedura, která pomáhá
Během procedury, kdy máte nohy ponořené ve vodě, vám malé rybičky bezbolestně okusují kůži a zbavují ji tak nemocných a odumřelých buněk. Enzym, který rybky vypouštějí z tlamiček, podporuje hojení a obnovu vrchní vrstvy kůže. Koupel zároveň podporuje krevní oběh a stimuluje reflexní body, čímž přispívá k celkovému relaxačnímu účinku. Tyto rybičky nejsou dravé a jejich čelist je bezzubá, nemůže tudíž dojít k poškození kůže. Odstraňování nemocných částí pokožky působí jako peeling. Lidé, kteří tuto proceduru vyzkoušeli, hovoří o práci rybiček jako o jemné masáži.
Zázračné rybičky
Kaprovité rybičky Garra Rufa rodu Ciprinidae, pocházejí z termálních pramenů v tureckém Anatolu poblíž města Kangal, dokáží přežívat ve vodě teplé až 36° C. Teplé prameny odedávna lákaly ke koupelím a místní obyvatelé si brzy povšimli blahodárného vlivu koupelí na různé kožní neduhy včetně lupénky. Značný podíl na léčivých účincích byl přisuzován právě rybám Garra Rufa, které údajně z tlamiček vylučují hojivé látky. Extrémně teplé prostředí, ve kterém tyto ryby žijí, je charakteristické výrazným nedostatkem vhodné potravy. Traduje se, že právě proto si ryby našly jako zdroj potravy odumřelé a poškozené kožní buňky lidí, kteří se v těchto pramenech koupali, čímž jim pomáhaly zbavit se mnoha kožních problémů. Tyto poznatky posléze stály na počátku založení pověstných horských lázní na léčbu kožních chorob.
Doktor Ryba
Rybička Garra rufa se v poslední době začíná prosazovat i jako jedna z možností léčby lupénky a dalších kožních nemocí. Proto je někdy nazývána „doktor Ryba“. Rybičky Garra Rufa totiž milují nemocné části pokožky a pomáhají zmírňovat příznaky kožních onemocnění. Shluknou se kolem postiženého místa na těle a pomaličku ho „oďobávají“. Nemusíte se jich bát, jejich způsob léčby kožních onemocnění nemá žádné vedlejší účinky.

Rybky Garra Rufa pomáhají při:

•    léčbě lupénky
•    pocitu těžkých nohou
•    odstranění suché kůže
•    ekzémech
•    bradavicích
•    zlepšení krevního oběhu (odstranění překážek z pórů)
•    prevenci vzniku kožních onemocnění.
Donedávna lidé za touto přírodní kosmetikou a léčbou cestovali do zahraniční, nyní je tuto službu možno využít i v Čechách. Rybí terapie dosáhla značné obliby po celém světě.
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account