Každý nový rok si mnoho z nás dává za předsevzetí žít zdravěji: lépe jíst, chodit cvičit do posilovny, cvičit jógu, mít více času na sebe… Avšak vzhledem k tomu, že je půlka února a vy jste s největší pravděpodobností navštívila místní fitness centrum jen párkrát, cvičení doma by mohla být pro vás záchrana, která vás přiblíží k vaší vysněné postavě. Nebudeme si nic nalhávat: chodit cvičit do posilovny zabere mnoho času a i ti z nás, kteří se pasujeme do rolí skvělých manažerek, ho stíháme velice sporadicky a vždy najdeme něco důležitějšího, co je na našem „to-do listu“. Koneckonců ta rodinná večeře se každý den sama neuvaří a na pracovní poradě si také všichni všimnou vaší nepřítomnosti. Žerty stranou… chcete-li bojovat s těmito životními překážkami mezi vámi a vaší perfektní postavou, začněte cvičit doma. Tato desítka jednoduchých tipů vás udrží na cestě za jasným cílem – dokonalou postavou do plavek!

Jak začít s cvičením doma? 

Foto: Shutterstock

1. Vytvořte si tréninkovou oblast

Nemusíte přestavovat nábytek ani se zbavovat oblíbeného křesla. K vytvoření domácí „mini posilovny“ je potřeba vybrat místo, kde pohodlně rozložíte svou podložku na cvičení. Čím jednodušší to bude, s tím větší pravděpodobností k tomu budete mít každý den chuť. Je jen a jen na vás, jestli se vám lépe cvičí v osvětlené místnosti nebo dáváte přednost decentnímu svícení.

Foto: Shutterstock

2. Naplánujte si cvičení

Jako většina věcí v životě i plánování cvičení je zásadní. Mít povědomí o tom, jak často i kdy budete cvičit vám pomůže udržet motivaci a konzistentnost. Zkuste si třeba do kalendáře přidat cvičení jako pevnou schůzku a soustřeďte se na to, aby vám ji žádný program nenarušil. Koneckonců budete cvičit doma a převlečení nebo následná sprcha vám tak zabere minimum času. A mezitím se vám třeba uvaří brambory na večeři.

Foto: Shutterstock

3. Nedávejte si nerealistické cíle

Naplánovali jste si, že zhubnete 10 kilo za měsíc? Jediné, čeho tím po 30 dnech dosáhnete bude vaše zklamání a konec vašeho snažení. Jděte na to chytřeji a stanovte si malé týdenní cíle. Začít můžete například tím, že budete cvičit jako začátečník třikrát týdně. Sami uvidíte, jak vás cvičení bavilo a jak těžké bylo přidat ho do své týdenní rutiny. Potom pokračujte v plánování a postupujte krok za krokem. 

Foto: Shutterstock

4. Snažte se eliminovat rozptýlení

Potíží cvičení doma je, že vás bude rozptylovat mnoho věcí. Může to být prádlo v koupelně, které uvidíte, když se budete převlékat do sportovního outfitu, domácí mazlíček, který se bude dožadovat vaší pozornosti nebo rodina a jejich plány. Požádejte všechny o 20 minut klidu a snažte se opravdu soustředit jen na sebe. Vyplatí se vám to!

Foto: Shutterstock

5. Nepodceňujte rozcvičení a protahování

Možná máte pocit, že během cvičení musíte makat, co nejvíce, abyste vytěžili z tréninku maximum. Aerobní cvičení nebo posilování je skvělou volbou, ale vždy ho proložte pár minutami zahřátí na začátku a pár minutami protahování na závěr. Právě tyto dvě části tréninku vám zajistí, že vaše svaly budou dlouhé a štíhlé. A to je přesně to, co všechny chceme! 

Foto: Shutterstock

6. Zkuste cvičit hned ráno

Ranní trénink má mnoho benefitů – nejen pro vaše zdraví, ale i pro vás denní rozvrh. Pokud odstartujete den rychlým tréninkem, můžete si být jisti, že nastartujete svůj metabolismus, zlepšíte svou fyzickou a duševní energii a snížíte stres. Co si nastavit budík o 30 minut dříve? 

Foto: Shutterstock

7. Pusťte si oblíbenou hudbu

Hudba vám pomůže udržet pozornost a soustředěnost během cvičení. Možná se vám to zdá jako maličkost, ale správně zvolená motivační hudba vás povzbudí k dalšímu cvičení. Co si jako rituál po cvičení na jednu oblíbenou písničku krátce zatancovat? Zkuste to! Je to božské!

Foto: Shutterstock

8. Oblékněte si hezký outfit

Nejlepší motivací ke cvičení vždycky bude hezký sportovní outfit. Nevěříte? Zkuste to! Stačí si jeden den obléknout své pohodlné tepláky a ten další vzít na sebe krásnou sportovní podprsenku a stylové legíny. Uvidíte sami ten rozdíl! 

Foto: Shutterstock

9. Myslete na hydrataci

Voda je alfou a omegou vašeho úspěchu. Doplňuje tělu základní minerály, které umožňují správný chod organismu, vypíná vaši pleť, redukuje výskyt vrásek a podporuje správnou funkci vašeho metabolismu. Navíc pokud budete dostatečně pít během celého dne, zvýšíte své šance na dosažení vašich cvičebních cílů.

Foto: Shutterstock

10. Připravte si po tréninku jídlo

Pokud plánujete cvičit ráno, je důležité, aby na vás čekala zdravá a vydatná snídaně. Konzumace správných živin hned po vaší aktivitě je klíčem k dosažení vašich cílů. Po cvičení je nejlepší jíst hodně sacharidů a bílkoviny, které dodají tělu energii. 

Foto: Shutterstock

Zdroj: Wikipedia Commons, WHO

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
5 Komentářů
  1. Lucka Lucka 8 měsíců ago

    já cvičím denně 🙂

  2. Tiež už musím začať

  3. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    Mladí a zdraví mohou cvičit, já si dávám jen protahovací cviky několikrát denně, ale nic dalšího kromě chůze nezvládám

  4. NelaVávrová 1 rokem ago

    doporučuji další bod a to podpora, zacla jsem cvicit pravidelne s partnerem vecer. Sice kazdy den 10 min, vice nemame silu, ale je to sranda a predhanime se…

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account