Bylo potvrzeno, že koronavirus šíří také lidé, kteří nevykazují žádné příznaky. Jelikož nemají vůbec žádné příznaky, neprojeví se nic během screeningu, jako je měření teploty.   
Jinými slovy, mnoho lidí, kteří jsou infikováni koronavirem a šíří jej, netuší, že jsou infikováni.
To znamená, že screening nemůže tuto pandemii zvládnout. Jediný způsob, jak zastavit rychlé rozšíření viru do jiných zemí, je zablokovat veškeré cestování z Číny. To se však neděje, protože vlády jsou přesvědčeny, že vědí, jak nalézt přenašeče viru, když provádějí screening např. na letištích. To je velký omyl.
Jak to víme? Například tu máme japonské občany, kteří byli nedávno evakuováni zpět do Japonska vládním letounem. Z 206 lidí, kteří se vrátili do Japonska prvním letem, byli tři infikováni koronavirem, přičemž dva z nich nevykazovali vůbec žádné příznaky!
Web JapanToday.com (https://japantoday.com/category/national/3-Japanese-returnees-from-Wuhan-test-positive-for-new-coronavirus) uvedl: Tři lidé, kteří byli hospitalizováni – jeden ve stabilizovaném stavu a dva bez příznaků – patřili mezi 206 osob, kteří ve středu přiletěli z města, které bylo v centru šíření epidemie.
Japonsko také zorganizovalo druhý let s 210 japonskými občany na palubě, a další stovky čekají na odlet. Japonsko samozřejmě provádí screening u všech osob, ale média bohužel nesdělují, že laboratorní testy na koronavirus NEZJISTÍ virus v raném stadiu inkubace u člověka. Proč? Protože v těle osoby dosud nedochází k dostatečné replikaci viru, takže nástroje pro sekvenování genů nezaznamenají dostatečně silný signál. 
Takže při prvním letu, kdy měli tři lidé koronavirus, ostatních 203 cestujících mohlo být během letu infikováno, ale přesto po vystoupení z letadla screening nic nezaznamenal.  Mohou dokonce začít šířit koronavirus během dalších 10 dnů, aniž by vykazovaly jakékoliv příznaky. 
Takže i když zdravotnická zařízení nabádají lidi, aby jim „hlásili jakékoli příznaky“, jako je horečka nebo kašel, mnoho lidí nevykazuje žádné příznaky, a proto nemají co hlásit. Přesto však mohou šířit koronavirus a infikovat všechny kolem. 


10letý chlapec „šířil virus, přesto nevykazoval žádné příznaky“
Studie publikovaná v dokumentech The Lancet popisuje případ 10letého chlapce, který nevykazoval žádné příznaky infekce koronavirem, přesto šířil tento virus a infikoval lidi kolem sebe.
Agentura Bloomberg.com uvedla: Případ 10letého chlapce, u něhož byl diagnostikován koronavírus Wuhan, přestože nevykazoval žádné příznaky, vzbuzuje obavy, že lidé mohou šířit virus, který není zjištěn screeningovými metodami, zaváděnými za účelem zastavení epidemie.
Screeningové metody nemohou zabránit šíření tohoto viru, protože virus funguje v „utajeném“ režimu, šíří jej lidé, kteří nevykazují žádné příznaky a dokonce ani neví, že jsou sami infikovaní.
Agentura Bloomberg dále uvedla: Desetiletý chlapec vypadal jako zdravý a byl u něj diagnostikován virus teprve poté, co jeho rodiče trvali na testech, uvedli lékaři. „Šířil virus, aniž by měl nějaké příznaky.“ 
„Mohou zde být lidi, kteří šíří tuto nemoc, kteří přispívají k prudce se šířící nákaze, a přesto nejdou do nemocnice, protože se necítí tak špatně,“ řekl Ralph Baric, profesor mikrobiologie a imunologie na Škole veřejného zdraví Gillings při univerzitě v Severní Karolíně v Chapel Hill, který studuje koronavirus desítky let, a který varoval před touto hrozbou, ještě než vypukla epidemie SARS v roce 2003.
Podrobnosti o tom, že koronavirus přenáší i lidé bez příznaků, byly publikovány ve studii The Lancet, nazvaném “Shluk pneumonie, související s novým koronavirem 2019, indikujícím přenos z člověka na člověka: Studie rodinného shluku.”
Tento dokument popisuje infikovanou rodinu jako lidi, kteří „neměli žádný kontakt se zvířaty, nenavštívili žádné trhy, ani velkoobchodní trh s mořskými plody Huanan ve Wu-chanu, ani nekonzumovali zvěřinu v restauracích“. 
Studie dokumentuje pacienta bez příznaků, jenž má velkou dávku viru, který šíří mezi ostatní:
„Poněkud neočekávané výsledky byly zjištěny na základě plicního CT u pacienta č. 5, které bylo provedeno na naléhání nervózních rodičů – ukázaly se změny na plicích. U pacienta č. 5 bylo později virologicky potvrzeno, že má asymptomatickou infekci… Dvě úplné genomové sekvence tohoto nového koronaviru byly získány z nasofaryngeálního výtěru u pacienta č. 2 a vzorku sputa u pacienta č. 5 s prahovou hodnotou předchozího cyklu, což naznačuje vyšší virovou dávku.“ 
V závěru práce se uvádí: „Jak je ukázáno v této studii, je stále důležité izolovat pacienty, sledovat je, a co nejdříve je umístit do karantény, protože mohou mít infekci bez příznaků.“
Jinými slovy, lidé bez příznaků mohou infikovat ostatní. 
Tento šokující, stěžejní fakt je však ignorován!
Čelíme zoufalé situaci, pramenící z globální neznalosti virologie, epidemiologie a matematiky 
Závěr výše uvedených zjištění je, že nelze zabránit šíření koronaviru běžnými screeningovými postupy. Lidé mají sami oznamovat, pokud se u nich vyskytnou příznaky, ale někteří infikovaní lidé nevykazují žádné příznaky, a proto nemají co hlásit. 
Dlouhá inkubační doba viru (až 14 dní) v kombinaci se šířením viru, k němuž dochází během všech fází inkubace – což je u většiny virových infekcí neobvyklé – činí z koronaviru „perfektní utajovaný virus“, který vzdoruje běžnému screeningu a snahám zastavit šíření tohoto viru.
Výsledkem bude, že i když se infekce v Číně stabilizuje, koronavirus bude mít druhou vlnu pandemických ohnisek v jiných zemích, kde už bude příliš pozdě na nařízení přísné izolace, což se nyní odehrává v Číně, kde přes 56 milionů lidí žije v přísných karanténních podmínkách, jejichž dodržování kontroluje armáda.
Úsilí v Číně může mít úspěch na lokální úrovni, jelikož izolace je skutečně jediným řešením této pandemie. Ale jiné země, jako je Thajsko a Spojené státy, však takové kroky nečiní. Spojené státy neblokují cestování z Číny a nadále umožňují, aby šiřitelé viru, kteří dosud nevykazují žádné příznaky, vstupovali na území USA a potenciálně infikovali ostatní.
 
Zdroj: naturalnews.com
Autor: Mike Adams
Překlad: Jana Schön
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account