Přívoz v Praze je dopravní služba, která zajišťuje přepravu osob a kol přes Vltavu pomocí přívozů. Přívozy jsou plavidla, která slouží k přepravě lidí a kol z jedné strany řeky na druhou.

V Praze existuje několik přívozů, které provozují různé společnosti. Nejznámější přívozy v Praze jsou Přívoz Hlávkův most – Podhoří a Přívoz Rašínovo nábřeží – Smíchovská náplavka.

Přívoz Hlávkův most – Podhoří je umístěn nedaleko Karlova mostu a přepravuje převážně pěší. Provozovatelé přívozu nabízejí také možnost přepravy jízdních kol.

Přívoz Rašínovo nábřeží – Smíchovská náplavka je umístěn na Rašínově nábřeží a přepravuje jak pěší, tak i kola. Tento přívoz je oblíbený zejména turisty, kteří se tak dostanou na známou Smíchovskou náplavku.

Přívozy jsou v provozu většinou od jara do podzimu a přepravují cestující v pravidelných intervalech. Přesný rozvrh a provozní doba přívozů se však může lišit v závislosti na ročním období a aktuálních podmínkách.

Informace o aktuálním provozu přívozů v Praze, včetně jízdních řádů a ceníků, je nejlépe získat přímo u provozovatelů přívozů nebo na webových stránkách města Prahy.

 

Foto: Nela Vávrová

Tagy:
5 Komentářů
  1. Author
    NelaVávrová 10 měsíců ago

    Jezdit autem přes Prahu je horor 🙂 Přítel dojíždí přes celou Prahu do práce a autem ve špičku ( 14-15 hod) jezdí 2 hodiny, metrem + bus je to 50 min 🙂

  2. Lenka Hudečková 10 měsíců ago

    Takové informace se někdy mohou hodit, díky 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account