Berzdorfské jezero – Berzdorfer See je skvělé místo pro relax i sport, jen 30 km od našich severních hranic s Německem. Je nejbližším ze soustavy Lužických jezer, v provozu teprve od roku 2013. Rozlohou 960 ha (skoro 10 km²), největší hloubkou 72 metrů a délkou pobřeží 15,5 km se stalo oblíbenou lokalitou pro příznivce jachtingu, cyklistiky i koupání. 14 km dlouhá okružní asfaltová stezka slouží také in-line bruslařům.

Podél jezera jsou občerstvovací stánky, zmrzlinárny, grily, sociální zařízení, parkoviště, hotel, přístaviště, hřiště na plážový volejbal i další služby. Populární jsou dlouhé pláže na severu a východě s pískem a kamínky, anebo jižní pláž zvaná Modrá laguna s bílým pískem.

Jezero vzniklo zatopením bývalého hnědouhelného dolu, ve kterém těžba započala už v roce 1835. S různými přestávkami zde těžba definitivně skončila v roce 1997. Po nutných pracích a odstranění technologie začalo roku 2002 napouštění jezera vodou z řeky Pließnitz.  Od roku 2008 můžete také vystoupat na zhruba 20metrovou rozhlednu Neuberzdorfer Höhe u západního břehu jezera.

Tagy:
7 Komentářů
  1. Další pro mě neznámé místo. Děkuji za informaci. 🙂

  2. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    Krásné místo, moc pěkná fotka, jistě tam je krásně 🙂

  3. NelaVávrová 1 rokem ago

    Děkuji za představení, neznala jsem…

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account