Jedním ze stále oblíbenějších benefitů je tzv. home office. Díky práci z domova dostávají šanci maminky na mateřské i po mateřské dovolené, handikepovaní a mnoho dalších. 

Práce v pyžamu

Práce z domova šetří čas. Ráno se nemusíte líčit, oblékat ani cestovat. Normálně vám tyto úkony zaberou minimálně hodinu a nyní se rovnou můžete věnovat práci. Celý den strávíte klidně v pyžamu, protože vás nikdo nevidí. 

Nenechte se rušit

Během pracovní doby si odběhnete pověsit prádlo, setřete prach, uvaříte oběd… To je sice skvělé, ale budete se na práci soustředit, když víte, že ještě potřebuje doma něco udělat? Přepnout se opět do pracovní nálady není úplně jednoduché. I při práci doma si budete muset nastavit pravidla, jinak večer s hrůzou zjistíte, že váš byt sice září čistotou, ale vaše mailová schránka je úplně plná nevyřízených věcí.

Vždy k zastižení

Je možné, že si vaši kolegové zvyknou, že pracujete doma a mohou vás tak oslovit kdykoli. Takže vám budou psát i volat během celého dne i večera, kdy byste normálně měli volno. Nastavte si čas, kdy už nepracujete, protože jinak ušetřený čas nebudete věnovat rodině ale práci. 

Přepracování

Někteří zaměstnanci jsou tak zodpovědní, že jim hrozí přepracovaní. Neustále kontrolují maily i telefon a hned zadané úkoly řeší. Možná je to tím, že o tento benefit nechtějí přijít, tak přepínají své síly a pracují po večerech i víkendech. 

I když pracujete z domova, dbejte na řádnou pracovní dobu a sebekázeň. Dobré plánování je základ úspěchu.

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account