Kniha ProCit o autismu vznikla na základě dlouholeté práce s rodinami vychovávajícími děti s poruchami autistického spektra (PAS) v rámci občanského sdružení Procit. Kniha vychází k desátému výročí založení sdružení.

Co se dá stihnout za deset let? Co se může zažít? A co se může prožít s ProCitem? Na všechno odpoví nová publikace ProCit. „Byla by velká škoda nechat si pro sebe naše zkušenosti s časem stráveným s dětmi s autismem a jejich rodinami, ale i příběhy okem asistentů, lektorů a rodičů. ProCit je tady totiž už deset let, a proto jsem šťastná, že narozeniny můžeme oslavit vydáním knihy,“ vysvětlila důvody sepsání publikace Irena Vítovcová, předsedkyně Občanského sdružení ProCit

Irena Vítovcová dokázala na Plzeňsku za deset let vybudovat organizaci, která podporuje děti s autismem. Opakovaně se jí daří sehnat peníze na podporu rodin, organizaci společných besed, seminářů, workshopů, kroužků a další pomoci. Kniha je dalším dílkem podpory pro mnoho lidí pracujících s dětmi s autismem.

Kniha ProCit o autismu nabízí praktické rady pro práci s dětmi napříč různými aktivitami.

Hovoří se zde jak o individuálních činnostech, tak o skupinové práci s dětmi. Jsou zde popsány zkušenosti z různých forem terapie. V knize jsou k dispozici podněty na volnočasové aktivity i zkušenosti z víkendových či týdenních pobytů. To vše slouží k rozšíření aktivit spojených s péčí o děti s poruchami autistického spektra.

Klademe důraz na důležitost péče o celou rodinu. Praktické rady a informace jsou v knize doprovázeny osobními příběhy rodin i jednotlivých klientů,“ dodala Irena Vítovcová.

Knihu je možné zakoupit a podpořit tak činnost ProCitu přímo na adrese kanceláře sdružení – Smetanovy sady 15, Plzeň. Popřípadě přes www.autismusprocit.cz nebo na facebookové stránce Občanské sdružení ProCit.       

                                                                                         

Občanské sdružení ProCit, z. s.  – www.autismusprocit.cz

Občanské sdružení ProCit bylo založeno již v roce 2010 se záměrem poskytovat a zajišťovat bezpečný prostor pro setkávání rodin s poruchou autistického spektra (PAS). Od našich začátků jsme ušli velký kus cesty směrem k profesionalizaci našich služeb. V současné době tak můžeme nabídnout nejen zázemí, ale i odbornou podporu rodinám s dětmi s PAS i široké veřejnosti.

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account