O čem v knize píšu 
Roste nám tu mladá generace, která je velmi bystrá a rozhodně víc „eko“ a „bio“, než jsme v jejich věku byli my. Děti začínají být náročnějšími čtenáři i posluchači, v příbězích hledají skryté poselství, rády o všem přemýšlí a diskutují. Tato kniha uvádí děti do pohádkového světa, ve kterém je opravdové přátelství tím nejcennějším pokladem a kde se i ta nejmenší bylinka může stát největším hrdinou. Knížka nepostrádá humorné situace a díky překrásným ilustracím od talentované Alžběty Beranové podpoří dětskou fantazii. 

Charakter jednotlivých postav vychází ze skutečných vlastností bylinek. Proto je třeba Chrpa odvážná, vytrvalá a bojovná stejně jako její „vzor“ ve skutečném životě. Arnika je léčivá, ale jedovatá, a to se projeví v její protivné povaze. Řepík je skromný, milý a jako bylina je vhodný pro nejmenší děti – často se používá k léčbě kojeneckého „akné“ nebo na bolavé bříško. Mým záměrem je, aby dětem čtení připadalo zábavné a bylinky se jim lépe pamatovaly. Nabyté znalosti nakonec zužitkují i ve škole.

Kniha je psaná něžně, láskyplně, jako když maminka vypráví svému dítěti pohádku. V dětech má probouzet láskyplné pocity, naučit je něco o přátelství, o věrnosti, o touze pomáhat druhým. Kladu důraz na to, aby knížka byla něčím, co čtenáře zastaví, zklidní a přiměje přemýšlet nad životem. 
Pro koho je kniha určena 
Primárně pro děti od čtyř do devíti let. Budu ale moc ráda, když je dětem budou číst rodiče a následně spolu budou diskutovat. Kniha má co říct oběma skupinám. Vždyť mnohdy se máme my dospělí ještě co učit, protože jsme už dávno ztratili ten geniálně prostý, dětský způsob vidění světa.
Řekli o knize 
„Každý Bylínek má své schopnosti i povahové vlastnosti a díky poetickému vyprávění se dětem louka promění v kouzelnou říši osídlenou pohádkovými bytostmi. A ne ledajakými – umějí zázračně pomáhat lidem, udržovat jejich zdraví, a navíc přes všechny své povahové zvláštnosti táhnout za jeden provaz a čelit různým nástrahám.

Považuji za důležité rozvíjet fantazii dětí a přibližovat jim přírodu, bez níž by tu nikdo z nás nebyl. Věřím, že dítě vyrůstající s pohádkou o Bylíncích nebude venku bezmyšlenkovitě trhat a zahazovat květiny, naučí se vážit si přírody a všímat si jejích proměn. A třeba o ni jednou jako dospělý člověk bude pečovat a zprostředkovávat její krásy svým dětem.“ 
––Jana Šulistová, editorka, betačtenářka knihy

„Napínavý příběh pohltí malé i velké čtenáře natolik, že si možná ani nevšimnou úžasných naučných prvků. A vlastně až po přečtení si uvědomí, že díky Bylínkům znají spoustu nových rostlinek, jejich léčivé schopnosti a důležitost ochrany přírody. Pro toho, kdo chce děti nenásilnou formou poučit, jakou bolest zažene heřmánek a s čím pomůže třeba taková aloe, je kniha Kdo zachrání Bylínky tou správnou volbou. Už se nemůžu dočkat, až z ní budu předčítat malému synovci.“ 
––Nathalie Peyrichout, marketingová poradkyně autorky
 A konečně – o čem je pohádka ? 🙂
Bylínci si spokojeně žijí na Světelné louce. Jenže odvážná Chrpa si jednoho dne všimne, že lidé už nechodí sbírat bylinky tak jako dřív, a rozhodne se vypátrat proč. Spolu s kamarádem Řepíkem se vydávají na dobrodružnou cestu do města, aby zjistili, že lidé místo louky chodí do lékárny k Bílokřídlákům, že zlenivěli a nic je nenutí se o bylinkách učit a sbírat je. Na louce se mezitím ztratí holčička Anna, která utekla z domu, a navíc je zraněná. Dokážou ji Bylínci uzdravit a ukázat lidem, že je svět pořád potřebuje?
*enzo* Předprodej knihy najdete TADY!
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account