Rozhovor s paní Jiřinou Bajajovou, která bydlí v krásné chaloupce v Korouhvi u Poličky. Podniká v oblasti aranžování květin a bytových doplňků. Věnuje se zvelebování interiéru a exteriéru nejen u sebe doma. Ráda pomáhá lidem vylepšit jejich styl bydlení. Mezi její poslední novinky v ruční tvorbě, patří plédy z ovčí vlny Merino, vlněné polštáře a plno dalších krásných dekorací. 

Jsem moc ráda, že mám opět příležitost zeptat se ji, jak se má a jak se ji vede. 
…………….

Od posledního rozhovoru (r. 2017) uběhl kus času a jak sleduji Vaše stránky, tak vůbec neleníte a každý den vytváříte krásné věci pro své zákazníky. Někdy mám pocit, že pracujete i v noci a vůbec nespíte. Kde berete tolik energie? 

Dobrý den Míšo, já vždycky všem říkám, že se mi daří dobře. Ale myslím si, že všichni máme během roku nějaké karamboly a musíme se s tím poprat. Já na to mám opravdu lék – práci, která mě strašně baví a má smysl ji dělat, protože mám krásné zpětné odezvy od svých příznivců a zákaznic a to je můj motor.

Někdy i já sama sebe se ptám, jak to vše zvládám. Letos jsem poznala, když jsem na malou chvíli zůstala sama v chaloupce, že velkým pomocníkem je můj manžel, který opravdu chyběl. Ale to si člověk v tom dnešním kolotoči uvědomí, až o něco přijde. Můžu říct, že to byl mazec, opravdu jsem nevěděla co dřív, jestli práce okolo chalupy nebo práce pro zákaznice. Naštěstí vše dobře dopadlo a dnes si vážím každé ruky navíc a pomoci a že mám toho svého prince doma. 
Vždy když otevřu obrázky s Vaší tvorbou, cítím levanduli, bylinky, vůní domova, pohodu a vnitřní klid, vidím andlílky kolem, svíčky, lampy a Vaši dobrou náladu. Jak to děláte, že jste pořád tak dobře naladěná? Kde chodíte na nápady?

Já to mám v povaze být stále veselá. Já jsem snad nikdy nevstala ráno se špatnou náladou a miluji se obklopovat veselými lidmi a pak ta inspirace a nápady přicházejí samy. Prostě miluji pohodu.

Když se dnes rozhlédnete v obchodě nebo i já ve skladě, kde nakupuji materiál pro svou výrobu, tak je pořád stejná nabídka bez nápadu a potom mě to nutí vymýšlet něco nového, co ten zákazník nenajde běžně v obchodě. 

Musím říct, že je to čím dál víc náročnější sehnat materiál na mé nápady, ale když se mi to podaří, mám obrovskou radost a potom i v tom výrobku je vytvořená pozitivní energie. Jelikož nemám velkovýrobnu a pouze dělám vše kusově, vždy to zabere více času, protože musím si vše připravit a zase poklidit.


Všude Vás doprovází úsměv malé vnučky Karolínky, máte z ní radost? Rodina je pro vás všechno, že? Kolik už máte vnuků a vnuček? Na babičku vypadáte opravdu mladě. 

Ano rodina je pro mne všechno. Jak už jsem říkala, mám ráda pohodu a k tomu patří i ta rodinná pohoda. V dnešní době je to velice náročné, ne vždy se dětem zavděčíte :-). Beru to tak, že je jiná doba a je to jejich život, tak ať si ho žijí po svém. A proto mám klid a nic neřeším 🙂 a Karolínka je moje sluníčko. Je to štírka jako já, narodila se den před mými narozeninami, byl to krásný dárek štěstí. A z manželové strany máme dva vnuky, tak si to opravdu užíváme.

Rozšířila jste výrobu o bylinkové mýdla, likéry (sirupy), svíčky, sušenky, závěsné pytlíky a další krásné věci. To je od minula velký pokrok. Tehdy jste se stěhovali a měla jste asi jen rok levandulové pole a přála jste si zahradu s bylinkami, svůj ateliér. Podařilo se splnit si sen? Co všechno pěstujete a o jaké výrobky je nejvíce zájem?

Tak mohu říct, že kromě ateliéru se nám podařilo vše splnit. Levandulové pole rozšiřujeme a bylinkovou zahradu máme, kde jsou základní byliny jako: měsíček lékařský, několik druhů máty, divizna, lichořeřišnice, sléz, heřmánek a další a do kuchyně: šalvěj, mateřídoušku, více druhů tymiánu, koriandr, no je toho hodně.

A o jaký výrobek je nejvíce zájem? O všechny, což mám velikou radost. Vždy co je aktuální na fb stránce v příspěvku, je i zájem.

Líbí se mi, že se snažíte předávat lidem ze sebe vždy jen pozitivní energii, Vaše příspěvky na fb jsou plné lásky a vnitřní pokory. I když jste třeba nemocná, nezapomenete všechy hezky pozdravit a popřát jim hezký den. Jak posilujete svoji imunitu v těchto chladnějších dnech? Jak to je u Vás s odpočinkem?

Někdo ráno vstane a jde běhat. Já si sednu k počítači a pozdravím všechny mé fanoušky, kteří mne sledují a snažím se jim dát po ránu dobrou náladu a vlastně se navzájem povzbudit a mít prostě hezký den. Všichni to potřebujeme a je sranda, že má úžasná kamarádka a má dcera tím kontrolují, jestli jsem v pořádku. Jak není ráno příspěvek, hned volají jestli jsem v pořádku a co mi je 🙂  je to legrace :-).

Já imunitu posiluji tak, že poslouchám své tělo. Řekne si, že má chuť na sladký. dopřeju mu to. Nejsem člověk, který vyhledává zdravou výživu nebo se vyhýbá cukrům, toto není má parketa. Opravdu jím všechno a pokud cítím, že mi dává tělo signál, že mu něco chybí tak mu to dopřeji. A s odpočinkem je to to samé. Proválím své tělo třeba celý den v posteli, když to potřebuje. 

Nějaký vzkaz pro lidi?

Co bych chtěla sdělit? Já jsem se naučila postupem věku přijímat vše co přijde, ať to zlé, tak i to dobré. Nemá cenu proti tomu zlému bojovat. Zbytečně se oslabuje vaše energie a oslabuje imunita. Vše se dá řešit, pokud chcete, ale zdraví je jen jedno a věřte, že z nervů a stresu se přivodí nemoc. Každá překážka v životě má svůj důvod. U mě to bylo poznání těch opravdových přátel, kterých si nesmírně vážím a vyčištění od těch. kteří z vás jen vysávají vaší energii a ty člověk nepotřebuje. Obklopujte se tím, co máte rádi a co vás dělá šťastnými a pak je všechno jednodušší. Všem přeji, ať tuto nelehkou dobu všichni společně zvládneme ve zdraví a pohodě, bude zase dobře. Jiřinka

Moc děkuji za krásný rozhovor. Přeji Vám, ať se i nadále daří a jste všichni zdraví a plni lásky. Dnešní doba je zlá a zachovat si pozitivní přístup vyžaduje hodně sil. Ale jak vidíme třeba u Vás. Jde to. Stačí jen chtít a snažit se.

Blogerka Michaella ve spolupráci s Domov-design-Jiřina Bajajova ze dne 11. 10. 2020 pro onlinepokec.cz

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account