Během dlouhých dnů jsme oprášili nejedno tvoření, které František v záplavě jiných aktivit už zapomněl. A tak s velkým úklidem přišly na řadu opět gumičky a pletení náramků. Gumičkování zná František z dětských letních táborů a vím, že tato mánie už dávno přešla, a tak je někdy těžké gumičky sehnat. Mně se to povedla vyloženě jako podpultovka na Holešovické tržnici, kde asi u pátého stánku skutečně našli poslední sadu. Na internetu je ještě možné ale sehnat a děti 6+ u toho většinou dlouho vydrží 🙂
Další osvědčenou metodou, jak děti zabavit, je tvoření obrázků z korálků na šablony. Jedná se o speciální zažehlovací korálky v různých sadách. Většinou i se šablonami, podle kterých lze stavět. A nebo na internetu je už také spousta obrázků k dispozici a školáci si už vyberou a najdou sami. 
My jsme před pár lety zkoušeli i tzv. aquabeads, tzn. korálky, které se nemusí zažehlovat a děti si je samy spojí vodou. Natočlli jsme z toho tenkrát také video, ale korálky u sebe nedrží tak dobře jako při zažehlování. 
Tak držím pěsti, ať tyto dny utíkají kreativně a zábavně jako u nás! 😉

1 Komentář
  1. Tereza Poláková 10 měsíců ago

    Taky je doma máme, ale dceru víc baví tvoření s klasických korálků 🙂 . Děláme si různé náramky, náhrdelníky, náušnice i dekorace na pověšení. Nakoupila jsem různé velké zip sáčky z https://www.rajapack.cz/sacky-plastove-nadoby_C20.html , tak máme korálky roztříděné podle barev i tvarů, takže si pokaždé vybereme, jaké korálky chceme použít 🙂 .

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account