Vánoce jsou nejen o setkávání s našimi nejbližšími, ale také o dobrém jídle a dárcích, za které každý rok utrácíme nemalé peníze. A nejen za dárky samotné, ale také za jejich zabalení, které se stává rok od roku populárnější. Zkuste jít tento rok cestou menšího odpadu. Inspirujte se radami, jak originálně zabalit vánoční dárky, díky kterým budete šetrnější k životnímu prostředí a ještě v sobě možná probudíte tvůrčího ducha.

Nesmrtelné noviny

Noviny a magazíny mají poměrně krátkou životnost. Po přečtení většinou končí velmi rychle v odpadkovém koši. Zapojte kreativitu a využijte je letos jako vánoční papír. Budete originální, okolí jistě ocení vaši šetrnost k životnímu prostředí.

Japonské Furoshiki – druhá šance pro nenošené oblečení

Máte ve skříni nepoužívané oblečení, které je vám líto jen tak vyhodit? Dejte mu druhou šanci a využijte ho na balení dárků pro vaše nejbližší. Furoshikije metoda balení dárků do různých textilií. Pochází z Japonska a spočívá ve skládání, vázání a točení látky. Její environmentální rozměr je nezpochybnitelný a zvládne to opravdu každý.

Inspirace z přírody

Jsou dárky, které se balit nemusí a vyniknou tak samy o sobě. Stačí je nápaditě dozdobit a dílo je hotovo. Využít můžete dary přírody. Jako dekorace vám mohou posloužit třeba zajímavě zbarvené plody či větvičky.

Zavařte měkouše

Jsou neustále terčem posměchu, ale stejně je každý rok dostanete či darujete? Ponožky, rukavice, či jiné měkké dárky ale můžete zabalit originálně. Použijte skleněnou zavařovačku a spodní prádlo do ní srolujte. Rázem je tak dárek neobyčejný a obdarovaného jistě pobaví.

Dárek v dárku
Nákupní plátěné tašky a síťovky jsou dnes opět v kurzu a jednoduše poslouží jako 2v1. Udělají radost a můžete do nich skrýt další překvapení. Motivů je dnes na trhu celá řada, takže je ocení dospělí i ti nejmenší.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account