Diplom je druh ocenění. Pro mnohé z nás je diplom velmi důležitý. Je to důkaz toho, že jsme něčeho dosáhli. Důkaz toho, že někdo ocení naší snahu a náš výsledek. V životě se s ním setkáme u mnoha příležitostí. Například u sportovních soutěžích. Ve škole se taky pořádá mnoho reprezentačních akcí, kde děti jsou oceněny diplomy. Vzhled diplomu závisí na tom, za co jej udělujeme. Když vytváříme diplom sami, je výhodou to, že můžeme pustit uzdu své fantazii a vyrobit přesně takový, jaký si přejeme. Jak ale vyrobit ten pravý?
Diplom DP0035
První krok, zvolit program
V dnešní moderní době vyrobit diplom není problém. Počítač nám nabízí velké množství jednoduchých programů, které nám s vytvořením pomůžou. Ze všeho nejdříve si zvolíme textový editor, který budeme používat. Pokročilejší z nás můžou použít některý z grafických programů. Hodně z nich je možné stáhnout bezplatně do počítače. Mezi takové programy patří například Powepoint. Další možností, která skvěle poslouží je Publisher, Gimp, Paint, Net. Mezi hodně oblíbené je i online grafický editor Pixlr.
 
Druhý krok, rozvrhnout stránku a zvolit orámování
Je hodně důležité zvolit si výšku a šířku samotného diplomu. Od toho se bude vše odvíjet. Jak bude diplom velký, jaký bude mít tvar, co vše tam bude napsáno a jak velkým písmem. Když už víme velikost diplomu, musíme zvolit orámování. Záleží jen na nás, jaký ozdobný rámeček vytvoříme. Chceme decentní, jednoduchou nebo dvojitou čáru? Propracovanější vlnku, nebo tečkovanou dekoraci? Černý, barevný, nebo stínovaný efekt? Naši fantazii se meze nekladou. Zvolme přesně to, co nám padne do oka. Vhodný styl, barva a šířka ohraničení tvoří jádro celého diplomu. Proto musíme pečlivě vše zvážit. První dojem je velmi důležitý. A tak i barvy, které na diplomu zvolíme hodně ovlivní náš názor.
 
Třetí krok, text diplomu
Nejprve si musíme promyslet, co na diplom napíšeme. Název diplomu, umístění, jméno, příjmení, datum, důvod ocenění a podpis. To vše musíme vhodně rozvrhnout. Zvolit velikost písma. Taky barvu písma. Tu nesmíme v žádném případě podceňovat. Je velmi důležité napsat stupeň hodnocení velkým písmem. Jméno a příjmení komu diplom udělujeme, taky nesmí přijít někde v zapomnění. Vždyť je to druh ocenění, které je pro toho daného člověka důležité. Celý tento cenný papír můžeme doplnit obrázkem, logem, nebo grafickým objektem. Tímto uděláme náš diplom originální, nezaměnitelný a jedinečný. Vyrobíme ho tak, aby byl charakteristický pro danou situaci a pro nás.
Na internetu najdeme mnoho šablon, které si stačí stáhnout do svého počítače.. Otevřeme je v daném programu a v něm zadáme potřebné údaje. Můžeme si ale taky vytvořit diplom jen podle našich představ.. Inspirovat se vším, co je kolem nás. Tak když už víme jak na to, pusťme se do toho. Není to těžké.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account