Stezka korunami stromů Krkonoše je vyhledávanou turistickou atrakcí na okraji Jánských Lázní. Svým návštěvníkům i v současné době nabízí zábavnou a zároveň vzdělávací procházku lesem z dech beroucí perspektivy korun stromů. Na visuté Stezce v délce 1 511 metrů návštěvníci prochází lesem od kořenů stromů až po jejich vrcholky a pohybují se v otevřeném prostoru na čerstvém vzduchu.
Délka, prostornost a umístění Stezky uprostřed zdravého krkonošského lesa tak v kombinaci s jarním počasím přímo láká na oblíbené rodinné výlety. Novinkou letošní sezóny je visutá adrenalinová síť.
Programový kalendář Stezky na následující měsíce je atraktivní pro všechny věkové kategorie. Vstupenky je na něj možné zakoupit prostřednictvím e-shopu předem a u vstupu se tak zdržet jen nezbytně. Stačí se pouze prokázat platnou vytištěnou či elektronickou vstupenkou. Na konci procházky po Stezce se návštěvníci mohou občerstvit ve výdejovém okénku.
Z vrcholu Stezky je možné si vychutnat výhledy do korun stromů smíšeného krkonošského lesa i do krajiny kolem. Cesta dolů pak může být výrazně urychlena jízdou v tobogánu, jehož tubus o průměru jeden metr je dlouhý 80 metrů. Původně byl tobogán určen dětem, ale hojně jej využívají všichni návštěvníci, včetně seniorů.
Stezka je vhodná pro všechny ty, kdo se zajímají o českou přírodu, vyhledávají aktivní odpočinek, dobrodružství a rádi se dozví nové a zajímavé informace. Jelikož je Stezka v celé své délce bezbariérová, mohou ji navštívit i návštěvníci s hendikepem či rodiny s dětmi v kočárku.
Krkonoše jsou opravdovým turistickým i přírodním rájem, a kromě Stezky korunami stromů se ve stejné lokalitě můžete vydat například po naučné stezce Černohorské rašeliniště kousek od vrcholu Černé hory. Rašelinu zde lidé nikdy netěžili a místní rašeliniště je tak jedním z mála míst ve střední Evropě, kde je k vidění divoká a nedotčená příroda. Pohodlnou procházkou se z Černé hory dá pokračovat až do Pece pod Sněžkou, případně i na naši nejvyšší horu Sněžku. 
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account