Auto moto muzeum Františkovy Lázně

Františkovy Lázně – to nejsou jenom krásné lázeňské budovy nebo nádherné kolonády, ale také i muzea. Jedno takové muzeum můžete navštívit, jedná se o muzeum historických vozidel. Auto moto muzeum má pod svou střechou okolo třiceti krásných exponátů historických vozů a motocyklů prestižních značek Tatra, Škoda, Mercedes či Jawa. 

Auto moto muzeum najdete v lázeňském městě v krásné budově kolonády solného    a lučního pramene. Stálá sbírka muzea tvoří exponáty od pana Milana Bojtara, který se tomuto koníčku aktivně věnuje více než čtyřicet let.

Muzeum je rozdělené na dvě oddělené expozice, přičemž v pravém křídle kolonády uvidíte automobilové veterány od německých a českých značek. V levém křídle bude k vidění několik desítek motocyklů českých a německých značek, například Jawa, ČZ, Stadion či Simson.

Mezi vystavenými exponáty jsou opravdové unikáty, jako kupříkladu jediný dochovaný exemplář Tatry 12 Roadster Speciál z roku 1930,

či auto Škoda 430 coupé Sport z roku 1931.

Pro nadšence do motocyklů je pak k vidění stará motorka Jawa 555– Pionýr z roku 1960, která se účastnila náročné expedici do afrického Dakaru, nebo ČZ 150 z roku 1951, která má pro změnu za sebou těžkou Motoexpedici Namibia. Ojedinělá je rovněž přehlídka málo známých tříkolek Simson Duo určených jako dopravní prostředek pro postižené lidi a invalidy. 

Zajímavé muzeum nejen pro chlapce a muže.

Hudlenka

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account