Poznejte krásu české přírody s neziskovou organizací Hurá na výlet!

Výlety ve stylu Antišmejdi, bez předváděcích akcí. Pardubický kraj a Vysočina, pro lidi nad 65 let, za 100 Kč

Výlety bez podrazu
Spolek Hurá na výlet! pořádá výlety pro seniory už dva roky. Je zatím jedinou organizací, která na něco takového přišla a zrealizovala. Působí v Pardubickém kraji a nově také v kraji Vysočina. Začátky byly rozpačité. Senioři mladým organizátorům nevěřili a čekali od nich nějaký podraz. Nechtěli věřit tomu, že by je někdo takto podpořil. Dnes jsou výlety na půl roku dopředu vyprodané. 

Takový výlet za stovku pro seniory by bez finanční podpory nebyl možný. Zajímavé je, že se našlo mnoho firem a dalších organizací, které tento projekt podpořily a zafinancovaly. Spolek spolupracuje se spolky seniorů a osob ZTP, s městskými a krajskými úřady, neziskovými organizacemi a firmami. Senioři si kromě dopravy vychutnají dobrý oběd, hezké místo v přírodě i zábavu. 

„Vozíme s sebou hudební nástroje a našim výletníkům hrajeme. Samozřejmě si s námi rádi zazpívají. Když je chuť, zastavíme, vezmeme termosky s pitím, usadíme se v přírodě a místo předváděčky si zazpíváme,“ popisuje chvíle na výletě Tomáš Martinek. 

Pro koho jsou výlety určené
Na výlet s neziskovou organizací Hurá na výlet! můžou jet senioři nad 65 let a lidé s průkazem ZTP. Spolek Hurá na výlet! má k dispozici potřebné vybavení i osobní asistenty, průvodce i zdravotníky, takže je skutečně možné vzít na výlet i člověka na vozíku a přistavit autobus přímo před jeho byt.
Teď o prázdninách se senioři se spolkem Hurá na výlet! mohou vypravit do Smrčku na Chrudimsku na pouťovou oslavu, na Podskálu do Kostela svatého Jana Křtitele u Chrasti, na podzim je čeká výlet do Kutné Hory nebo dechovka ve Skutči. Velmi oblíbenou destinací je také Polsko a nákupy ve městě Kudowa Zdroj.

http://huranavylet.info/

http://www.rozhlas.cz/pardubice/radioporadna/_zprava/antismejdi-berou-seniory-na-vylety-bez-podrazu-a-predvadecek–1634202

Zdroj: Amanda

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account