Točil se ve vašem městě nějaký slavný film? Naše město bylo vybráno pro několik scén ve filmu Zlatý podraz. Sám herec Zdeněk Pištula řekl pro noviny 5 + 2 Pardubicko a Chrudimsko, že byli z filmu dojati. Když pak na plátně viděli jejich společné dílo, které tvořili více jak rok, cítili, že je to to pravé a že se film podařil. Film ztvárňuje příběh československých basketbalistů, kterým se v roce 1946 jako dosud jediným podařilo získat pro republiku zlato na mezinárodní scéně.
 


 
Filmový štáb 13. května v nočních hodinách točil několik scén pro film Zlatý podraz na hřišti u sokolovny. Příběh o vášnivé lásce, basketbalu a životě ve stínu politiky začíná v roce 1938. U nás se točila svatební hostina, ženil se Zdeněk Piškula, jeden z hlavních hrdinů, mladých basketbalistů. Režisér Radim Špaček si vybral společně s kameramanem Vladimírem Smutným právě naši sokolovnu a hlavně venkovní prostor, který potřebovali pro danou dobu. Rádi by bývali točili i uvnitř sokolovny, ale bohužel interiér je již hodně současný, prozradil sám režisér.
 
Zdeňkovi Pištulovi je 20 let, vystudoval Pražskou konzervatoř. Tvoří pár s herečkou Simonou Lewandowskou, která si ve Zlatém podrazu zahrála jeho partnerku.
 Záběry točené právě v Přelouči. 
 
 
Zdroj: https://www.facebook.com/oficialprelouc/?tn-str=k*F
5 + 2 Pardubice a Chrudimsko, 9.11.2018

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account