Milá, sympatická a velmi podnikavá maminka, i takto by se dala stručně charakterizovat Tetiana Babchuk. Jako první otevřela v Praze salon zaměřený na úpravu obočí a posléze další, který se specializuje na expresní beauty služby. O těchto svých podnikatelských aktivitách, a nejen o nich se rozpovídala již dříve v našem rozhovoru, nyní však přichází s dalším projektem. Inspirací k jeho realizaci se vlastně stala současná situace na Ukrajině, ačkoliv móda Tetianu lákala vždy.

Pařížská inspirace

„Když začala válka, vůbec jsem nevěděla co dělat a jak pomoci. Nejprve jsem k sobě přivezla rodinu a pak začala přemýšlet, jakým způsobem pomoc. Velké sběry peněz mi nedávaly příliš smysl, protože nemám jistotu, kam jdou, jak je s nimi nakládáno. Pak jsem ale v Paříži viděla první Pop-Up a řekla si, že něco podobného udělám v Praze,“ přibližuje Tetiana, kde se vzaly první myšlenky na nový butik. Výtěžek z prvního úspěšnéh Pop-Upu šel totiž na podporu ukrajinských návrhářů a z dalšího pak na podporu armády. „Sami jsme vybírali, co a komu pošleme. Nakoupili jsme teplé oblečení, helmy a další potřebné věci, zkrátka cílená pomoc.“ A jednoho dne, když se Tetiana procházela Haštalskou ulicí, uviděla prostor k pronájmu. Bylo to prý jako znamení, domluvila se tedy s kamarádkou Lisou Zhornik, která dělá PR ukrajinským značkám, a otevřely spolu nenápadný obchůdek plný krásných nepřehlédnutelných věcí. Design showroomu je eklektickým mixem industriálního stylu a klasických interiérových prvků. Barevným akcentem prostoru byl charakteristický odstín wknd.edice – tmavorůžový, který je zdůrazněn vytříbenými detaily interiéru. Celý koncept pomáhala vytvářet Anna Tokareva.

Buďte za hollywoodskou hvězdu

„Butik je koncipován jako malý pražský byt, kam může každý přijít a v intimní atmosféře si vyzkoušet nabízené kousky oblečení. Prozatím zde máme jen ukrajinské návrháře, ale rády bychom postupně sortiment rozšířily například i o české a skandinávské designéry,“ přibližuje Tetiana koncept obchodu, který má aktuálně v nabídce hlavně společenské šaty od značek, jež si oblíbily i hollywoodské hvězdy. Patří k nim J´amemme či Overthesea, dle pak Lake Studio nabízející hodně ženské a jemné kousky z kvalitních materiálů jako například hedvábí či Have a Rest nebo Febsweaters, kde název značky evokuje oblíbený měsíc návrhářů February (únor). Kromě oblečení seženete v butiku také doplňky a velmi brzy i nevšední spodní prádlo značky Zhilyova, dekorace a dokonce cestovní kufry. Ovšem ty nejsou jen tak obyčejné. Menší zavazadlo má zabudovanou powerbanku, takže si můžete kdykoliv dobít třeba mobilní telefon, u většího kufru zase stačí stisknout tlačítko a hned víte, kolik váží.

Foto: se souhlasem Ženy s.r.o.
Foto: se souhlasem Ženy s.r.o.
Foto: se souhlasem Ženy s.r.o.

„I když máme v tuto chvíli v nabídce jen ukrajinské designéry, není naším záměrem orientovat se pouze na Ukrajinu. Pro nás je důležité, aby nabízené věci byly krásné a líbily se zákaznicím. Jsme ale hrdé na značky, které nám daly do začátku svou důvěru, ačkoliv víme, že se tak stalo především proto, jaká je momentálně situace. Za normálních okolností by bylo skoro nemožné, aby tak známé značky poskytli své věci malému začínajícímu obchůdku v Praze. Tady možná tolik v podvědomí nejsou, ale na západě je zná snad každý,“ dodává Tetiana.

Nyní se tedy v butiku můžete těšit spíše na šaty určené pro společenské či výjimečné události, jejichž nabídka je ale limitovaná. „Na Pop-Upech jsem viděla, co se českým ženám líbí. U nás najdou nevšední módu, jak už název obchodu napovídá. Wknd Edition vlastně vznikl spojením toho, že se jedná o věci na víkend, dovolenou či speciální příležitost, které budeme každý měsíc nebo dva obměňovat, aby u nás zákaznice vždy našly něco nového a nenudily se,“ upřesňuje Tetiana, podle níž by se do českého povědomí mělo přenést to, že každá žena si může dovolit vzít si na sebe kdykoliv něco hezkého, třeba na romantickou večeři s partnerem. Zkrátka vypadat krásně i ve zcela běžný večer. V tom je prý asi největší rozdíl mezi Českou republikou a Ukrajinou. Ukrajinské ženy mají zažito, že nevyjdou bez perfektního make-upu a vyparáděné, i když například v Kyjevě už se také blíží spíše evropskému stylu a víc než podpatky jsou normou tenisky. „Trochu s tím bojuji i v beauty sféře. Když sem dovezu do salonu nějaký nápad, trvá i dva roky, než si na něj české ženy zvyknou a přijmou ho.“

Vše se dá zvládnout

I když je těch aktivit na Tetianu někdy už moc, jak sama říká, je podnikatelkou a když vidí příležitost, tak ji zkrátka nemůže nechat být. Sama je také skvělým příkladem toho, že když se chce, jde kariéra skloubit s mateřstvím. „První salon jsem otevírala, když jsem byla těhotná, takže vlastně ani nevím, jaké to je pracovat bez dítěte. Neměla jsem k sobě ani žádnou pomoc, protože rodiče za normálních okolností žijí v Kyjevě. Teď je mám tedy tady v Praze i s babičkami, kterým je přes osmdesát. Je to pro ně těžké, ale situace je bohužel zatím tak nejistá, že se bojím vzít je zpět do Kyjeva,“ říká smutně s tím, že zprávy už raději ani nesleduje, protože pak celý den není schopná myslet na nic jiného. Informace má pouze od svých blízkých, kteří jsou stále na Ukrajině, ale příliš nadějeplné bohužel nejsou. Na druhou stranu, víru a naději by člověk nikdy neměl ztrácet.

Tetiana a Lisa, foto: se souhlasem Tetiany Babchuk
Foto: se souhlasem Tetiany Babchuk
Foto: se souhlasem Tetiany Babchuk

Butik funguje na objednání, věci si zákaznice mohou vybrat on-line a vyzkoušet privátně v obchodě. Díky on-line platformě lze zboží dodat po celém světě.

Foto: se souhlasem Tetiany Babchuk a Ženy s.r.o.

Tagy:
4 Komentářů
  1. Člověk by si měl čas od času udělat radost, zaslouží si to.

  2. EsterNováková 1 rokem ago

    Určitě je dobré vykonávat nějaký sport. Já třeba jako něco výjimečného považuji, když vytáhnu své https://www.cyklosvec.cz/horska-kola horský kolo a jedu se projet jen tak obyčejně lesem a nebo projedu celou Prahu. Opravdu mě to tady v Praze moc baví a to je docela zvláštní, když jsem malá holka z vesničky u Olomouce, že?

  3. EsterNováková 1 rokem ago

    Přesně to samé říkám i já. Že pokud se nám něco líbí, mám si to koupit a nebo si dopřát službu, kterou bychom jinak odsouvali na jindy. Já sama mám hrozně ráda Tesly, a tak jsem si našla, která https://pujcovna-tesla.cz půjčovna Tesla v mém okolí v Praze působí a hned jsem měla jasno, co chci jako dárek k narozeninám, které oslavím příští úterý. Sama sobě si tento zážitek daruji.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account