Dalo by se říci, že narozdíl od studie francouzštiny je upletené francouzského copu procházka růžovou zahradou. Podle profesionálních kadeřníků jsou mezi pletením francouzského a klasického tříramenného copu pouze dva rozdíly: za prvé – francouzský cop začíná u temene hlavy, zatímco klasický cop obvykle začíná nad zátylkem. Za druhé – do francouzského copu vplétáte vlasy postupně od horní části hlavy až ke konečkům. Jakmile zvládnete základy pletení francouzského copu, otevřou se vám nekonečné možnosti toho, jak ho nosit. Může být více uvolnění nebo naopak utažení, na straně, uprostřed nebo jen do poloviny hlavy. 

Jak si zaplést vlasy do francouzské copu: 

Co budete potřebovat:

Gumičku do vlasů

Hřeben

Texturizační sprej

Lak na vlasy

Pinetky pro neposlušné vlasy 

Foto: Shutterstock

Postup:

Krok 1: Připravte si vlasy

Veškeré copánky vám budou lépe držet na vlasech, které nejsou čerstvě umyté, ale před zaplétáním je pořádně rozčesejte do hladká. Pokud si však vlasy chcete mýt, kadeřníci doporučují použít texturizační sprej, díky kterému vlasy dostanou špetku hrubosti a budou lépe držet tvar.

Krok 2: Rozdělte prameny 

Začněte u vlasové linie a vyberte vlasy v trojúhelníkové části nad čelem. Ta zahrnuje vše těsně nad vašimi spánky a rozšiřuje se směrem ke středu hlavy. Poté tuto část rozdělte na 3 stejně velké prameny, které použijete k zaplétání.

Krok 3: Vrhněte se na zaplétání

Vezměte levou část vlasů a překřižte ji přes střed, stejně jako u tradičního tříramenného copu. Opakujte tento krok s pravou částí. Po dokončení těchto počátečních křížení na obou stranách můžete začít přidávat vlasy z vnější strany copu, abyste mohli začít svůj francouzský copánek.

Foto: Shutterstock
Krok 4: Vlasy pevně držte

Pokračujte stejným způsobem, ale začne přidávat malé části vlasů z obou stran. Je důležité nebrat velké prameny vlasů, ale spíše se soustředit na menší, které budete mít snadněji v rukou pod kontrolou. Ideální velikost je tak půl centimetrové prameny. 

Krok 5: Pevně cop zajistěte

Na konci nechte asi 5 centimetrů vlasů nespletených a zajistěte je gumičkou. Pokud chcete gumičku schovat, obtočte kolem ní malý pramen vlasů a zajistěte jej zastrčením konce pramene pod sponku do vlasů nebo sponkou. Vše zafixujte lakem na vlasy.

Foto: Shutterstock

Zdroj: Wikipedia Commons

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
8 Komentářů
 1. Naděžda Křičenská 9 měsíců ago

  Pěkná inspirace. Já mám dlouhé a jemné vlasy a dělám si léta drdol. Je to rychlé a jsem celý den učesaná.

 2. Jaroslava Korpášová 9 měsíců ago

  Moc pěkné, já na toto jsem notně “levá”, když byla dcerka malá, chodila ostříhaná na krátko, pak už jsem měla jen dva kluky. No a když nyní hlídám vnučky, tak si musíme vystačit s obyčejnými culíky nebo obyč. copánkem. Fakt je ten, že ony ani pořádně nevydrží stát, musí to být vždy šup, šup….

 3. Jaroslava Korpášová 9 měsíců ago

  Moc pěkné, já na toto jsem notně “levá”, když byla dcerka malá, chodila ostříhaná na krátko, pak už jsem měla jen dva kluky. No a když nyní hlídám vnučky, tak si musíme vystačit s obyčejnými culíky nebo obyč. copánkem. Fakt je ten, že ony ani pořádně nevydrží stát, musí to být vždy šup, šup….

 4. Lenka Hudečková 9 měsíců ago

  krása, sama nosím krátké vlasy, ale dcera má dlouhé…. někdy to na ni vyzkouším 🙂

 5. Romana Mlynářová 9 měsíců ago

  Pěkné účesy.

 6. NelaVávrová 9 měsíců ago

  Krásná inspirace, já si sama nikdy nedokážu uplést a mám na to moc jemné vlasy, závidím holkám husté vlásky.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account