Aktivují se důležitá témata související s partnerstvím, smyslem pro harmonii a rovnováhu, uměleckým nadáním, diplomacií, ale i nechutí se rozhodovat. 
Znamení Vah vládne jemná, po skutečném partnerství toužící Venuše, proto je lunární vliv v tomto období mimořádně silný zejména v oblasti vztahů.
Úplněk je magický den. Tato nejsilnější fáze Měsíce má velký vliv nejen na naše tělo, ale také na naši psychiku. Jeho sílu a moc vnímáme intenzivně asi 3 dny.
Úplněk ve Vahách začíná 31. března 2018 ve 14 h 36 min. Věčně putující Měsíc procházející znamením Vah vnáší do našeho duševního a tělesného vnímání zvláštní neklid.
Tělesně náleží k Vahám ledviny, močový měchýř a bedra. Těmto oblastem věnujte zvýšenou péči, úplněk ve Vahách na ně působí zvlášť intenzivně. Ledvinám udělá dobře Jančův ledvinový čaj s pravým celíkem zlatobýlem, močové cesty chraňte před nastydnutím. Bederní oblast  posílíte vhodným cvičením, nejlépe jógou.
Úplněk ve Vahách nám dává možnost uspořádat své vztahy, energie Vah přeje harmonii a rovnováze. Není to vždy zcela jednoduché, jako ostatně vše, co souvisí s partnerstvím, a to jak v osobních, tak obchodních vztazích. Tentokrát to není jednoduché i proto, že ve hře je také Mars a Saturn v aspektech zvýšené dynamiky a napětí, které můžou přinést vážné spory. Přesto, základní energie Měsíce ve Vahách je jemná a smířlivá a jako vždy záleží především na nás, jak se vypořádáme s napětím a zda spor odmítneme, nebo do něj vstoupíme.
Téma tohoto úplňku je kromě lásky a partnerství i spolupráce a umění konstruktivního kompromisu, diplomacie, ochota ustoupit a dát přednost druhému. Dokázat zpomalit prudké vychylování jazýčků vah. V tomto období máme šanci uspořádat vše neuspořádané, zharmonizovat, co je v chaosu. Pokud to dokážeme, zvítězili jsme, umění dobrého kompromisu je náročná disciplína i v méně dramatických konstelacích.
Dokázat ustoupit na pokraji hádky v zájmu vztahu je skutečná vyspělost. I kdyby se nám to mělo podařit málokdy, každé takové dání přednosti lásce před osobním zájmem je obdivuhodné. A paradoxně se může zdařit právě v opozici Slunce a Měsíce. Je to jako když si koukáte do očí přesně naproti sobě, prosazujete každý svůj názor, a pak se z ničeho nic všemu malichernému zasmějete a obejmete se.
Měsíc ve Vahách je obvykle intelektuálně založený idealista se smyslem pro krásu, znalec a milovník umění. I nadaný samouk, který dokáže z velikonočního vajíčka vytvořit malé umělecké dílo. Tento Měsíc se vyhýbá spěchu a stresu a nesnáší rychlé rozhodování. To může být problém, někdy je nutné se rychle rozhodnout, proto zvažujme pečlivě, jazýček vah našeho vnitřního hlasu a naše intuice nám napoví, která volba je ta správná nebo prospěšnější. Jen od volby neutíkejme, a to se Měsíci ve Vahách stává. Přílišná touha po hezkém a nekomplikovaném se někdy zvrhne v nečinnost nebo prudké změny názorů tehdy, kdy bychom se měli jasně vyjádřit.
Úplněk ve Vahách je navzdory všem těžkostem nynějších konstelací především o souladu, harmonii a vstřícnosti. O lásce, partnerství a spolupráci. O tom, že dokážeme nejen brát, ale i dávat. Za úplňku ve Vahách k tomu máme vždy jedinečnou příležitost. Dejme přednost světlu před tmou, a světlo zazáří. Dejme přednost lásce před egem, a nastane rovnováha.

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account