Ve čtvrtek 24. června je svatojánský úplněk. Letos toto označení úplňku přišlo až magicky přesně na svátek svatého Jana. Červnové úplňky se honosí mnoha názvy, ale o tom si povíme až za chvíli. Svatojánský úplněk se ukáže v plné kráse několik minut po půl deváté večer a pod patronátem ho bude mít znamení Kozoroha. Po pondělním letním slunovratu je to další opravdu kouzelné datum. Pokud jste nečetli článek o letním slunovratu a svatojánské noci, pak to určitě udělejte. 

Kozoroží svatojánský úplněk

zamerena pozornost, priority

Znamení Kozoroha je velmi energické, i když po svém způsobu. Snadno vás donutí dokončit vše započaté a rozpracované. Nechce se vám do toho? Teď to půjde téměř samo. Určitě toho využijte, protože energie vznikající z pocitu dotahování má velkou moc. Srovnejte si své životní hodnoty, určete priority a cíleně zaměřte pozornost na to podstatné a stěžejní. Máte-li tendence tu být neustále pro druhé, změňte to. Věnujte se tomu, co potřebujete vy sami. Ignorujte tlak z okolí. Zvládnete-li to, pak budete mít sil a energie na rozdávání. A to teprve přijde vhodný čas pro péči o jiné.
 

Emoce pod kontrolou

uklid v hlave, myslenky, zklidneni

Obvykle je doba kolem úplňku dost nervózní, zesilují emoce, myšlenky nejdou zastavit, napětí je cítit snad ve všem. Tento plný měsíc je jiný. Možná je to tím, že na něm zapracuje právě Kozoroh. Nebojte se delegovat činnosti na další osoby, nenechávejte vše na sobě. Povolíte tak tlak, budete mít prostor pročistit si své myšlenky a opravdu zaměřit svou pozornost. I vodní a vzdušná znamení, která plný Měsíc jen těžko zvládají, mohou dostat své pocity a emoce pod kontrolu. Pořádně si ukliďte v hlavě a pokud to přece jen nepůjde, začněte úklidem kolem sebe. Zbavte se všeho, co vám bere energii, již vám neslouží nebo již postrádá smysl. Věci nemusíte rovnou házet do koše, můžete je věnovat, darovat nebo prodat. Uleví se vám a pak přijde zklidnění i v pocitech a emocích téměř samo. 

Dilema: rodina či kariéra, i o tom bude svatojánský úplněk
Proč? Je to jednoduché, Měsíc je v Kozorohu a má své ambice a plány, ale Slunce je v Raku a potřebuje pečovat o rodinu, věnovat se dětem. Napětí, jak zvládnout vše a věnovat se všemu podstatnému, naštěstí opadne ještě před svatojánským úplňkem. Pár dní před ním se tomuto tématu však nevyhnete. Netrapte se tím, nejste stroje. Tu správnou míru najdete a nebudete muset pomyslně volit mezi láskou a prací. Moudrý Kozoroh vás navede k tomu správnému rozložení sil, energie i času. Je potřeba si předem rozvrhnout svůj čas a věnovat se tomu, co má pro vás osobně právě tu největší prioritu. Vaše intuice vám napoví.
 

Láska a poklady kolem nás i v nás samotných

laska, vztahy, spolecnost

Svatojánská noc ve spojení s úplňkem bude opravdu čarovná. Vášeň a erotické dusno bude proudit vzduchem skoro viditelně. Na mnoho lidí se usměje štěstí, věci budou vycházet tak nějak sami od sebe, a dokonce i navázání nových lásek bude snadnější. Chcete-li, aby se vše odvíjelo dokonale, pečlivě si zvolte svou společnost. Tento večer bude magický a přání se budou plnit na počkání. Největší radost budou mít všechna vodní znamení, tedy Raci, Štíři a Ryby. Ta ostatní znamení si to mohou pojistit nějakým rituálem. Stačí symbolicky. Zapálený oheň a vyslané přání do plamenů či očistná koupel udělají svou práci také skvěle.
 

Nejen svatojánský, ale i medový, jahodový nebo úplněk růží
Tento úplněk má snad nejvíce označení ze všech. Proč svatojánský úplněk jsme si již vysvětlili, svátek má svatý Jan. Význam označení jahodový je také zřejmý. V tomto čase dozrávají sladké jahody a další lahodné plody, to potěší nejen naše chuťové pohárky, ale i zrak a čich. Ve světě je úplněk v červnu často nazýván medovým. Není to však podle medu, ale z angličtiny – Honeymoon. To znamená líbánky. Takže je to o lásce a milování. A není divu, vždyť provoněné léto k lásce přímo vybízí.
 

Vůně přímo královská

ruze- kralovna kvetinj

A když už jsme u těch vůní, tak tento plný Měsíc je i úplňkem růží. Ty nádherně kvetou a provoní široké okolí. Milují je téměř všechny ženy, já nejsem výjimkou. S růžemi je také spojená magie a rituály na lásku. Pokud si chcete nějaký udělat, věřte, že stačí pár kapek dát třeba do aroma lampy a o romantickou atmosféru je postaráno. Královna květin nese toto označení právem.
 
Přeji vám ať objeví spousty skrytých pokladů!
 
S láskou Dana Chara
Foto: pixabay-com

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account