271

Blíženci jsou inteligentní, velmi zvídaví, hodně zajímaví, ale často plní rozporů. Je pro ně těžké zvolit jeden názor a směr. Vše považují za relativní, všechno je možné.
Jejich myšlenkový svět je ohňostroj myšlenek soupeřících o pozornost, přebíhají od jednoho tématu k druhému, od jednoho vztahu k druhému, v rychlém sledu mění zájmy, zaměstnání, projekty, partnery. O každou věc se zajímají trochu, ale vytvářejí dojem, že ví všechno. Jejich hravost je osvěžením, jejich přelétavost noční můrou. Mnozí z nich mají nutkavou potřebu mít vše dvakrát. Dvě zaměstnání, dva domovy, dvě ženy…
Do znamení Blíženců vstupuje Slunce 21. května a zůstává v něm do 21. června.
Dualita Blíženců by se dala charakterizovat slavným veršem J. W. Goetheho „Dvé duší, ach, sídlí v mé hrudi…”

Ti Blíženci však, kteří již prošli osobní krizí anebo jsou tzv. starší duše, jsou bytosti nejen velmi inteligentní, ale i moudré. Filosofové horoskopu, nenasytní hledači pravdy, vzdělaní myšlenkoví aristokraté, podobně jako vyspělí Střelci, jejich opoziční znamení. Svět těchto Blíženců je plný knih, které chtějí přečíst, míst, která chtějí poznat, a objevů, kterým touží přijít na kloub. Neklidní cestovatelé vesmírem vlastní mysli, působí občas odtažitě a zahloubaně, ale v diskusích ožívají. Výměna duchaplných myšlenek je jejich oblíbená disciplína.
Muži Blíženci, pokud se dokážou usadit, potřebují partnerku, která by je zároveň stimulovala a uzemňovala. Prostě vzala na sebe nelehký úkol být současně inspirativní Múzou-intelektuálkou a zemitou Bohyní. Pokud jim toto jediná žena nenabídne, naplno se projeví jejich dualita a svou touhu se samozřejmostí sobě vlastní rozdělí do paralelního vztahu. Obě partnerky dokážou milovat stejně intenzivně a upřímně nechápou, proč jim se toto uspořádání nelíbí… Vyspělí muži Blíženci jsou věrní a stálí, pokud potkají tu, se kterou duševně zcela souzní. I v lásce je pro ně důležité především intenzivní spojení dvou intelektů.
Ženy ve znamení Blíženců jsou temperamentní, elektrizující, možná tak trochu nervní, vždy rozevláté a hravé. Jejich mysl je hbitá jako gepard a množstvím témat v jednom záběru se jim nikdo nevyrovná. Platí-li, že ženy na rozdíl od mužů jsou schopny dělat víc věcí najednou (a většinou dobře), pravzorem této myšlenky musela být Blíženkyně. Ve vztazích se chovají jako muži, dvě zaměstnání, dva domovy a dva vztahy zvládnou hravě. Pokud ale svého partnera hluboce milují a váží si ho, jsou věrné a oddané, svým zvláštním neklidným způsobem. Bytostně potřebují živý vztah. Hodně si povídat, hodně poznávat, hodně cestovat, smát se a bavit, nenudit se.
Máte-li doma malého Blížence, připravte se na množství zájmů a kroužků a na záplavu otázek. Nakupte encyklopedie. Chce o všem všechno vědět, ale na složitou odpověď často nečeká, jeho trpělivost je jako rtuť. Chraňte ho před přetížením a příliš přísným řádem, děti v tomto znamení potřebují hodně volnosti.
Blížencům vládne Merkur, posel bohů. Může být protřelým obchodníkem stejně jako důvtipným intelektuálem. Živlem Blíženců je vzduch, zvídavost a mezilidské kontakty jsou základní témata tohoto znamení, a jejich dvojí tvář zkouška naší schopnosti rozlišovat.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account