375

Toto znamení má v symbolu dvojčata a takové jsou i osoby narozené v Blížencích. (V tomto období se také rodí nejvíce dvojčat.) Nikdy nevíte, která část jejich osobnosti se u nich projeví. Mají mnoho tváří a dokážou je změnit lusknutím prstů. Mohou vyvolávat až schizofrenní dojem. Provází je nervózní a roztěkaná energie, vnitřní neklid. V jejich myslích se mísí realita se sny takovým způsobem, že vám klidně jeden den poví o svých velkolepých plánech, a druhý den vše popřou. Bez jakýchkoliv problémů jsou schopni změnit své plány, názory, styl, obor i partnera.

buh MerkurJejich smysl pro humor s nich dělá kouzelné společníky, pokud jste ochotni čekat. Na co? Na ně, nemají totiž pojem o čase, chodí všude pozdě (něco odláká jejich pozornost na cestě nebo se před odchodem ještě potřebovali věnovat jiným záležitostem- např. svému telefonu). Vždy se umí skvěle vymluvit a vina není v jejich očích nikdy na nich. Vládnoucí planetou tohoto znamení je Merkur a vybavte si tohoto boha. Je to ten s okřídlenými botami. Pak je vám jasné, že tito lidé nikdy nebudou realisté a pevně se držet zaběhnutých zvyklostí. Jsou pohotoví, výřeční a vnímaví, ale i proměnliví a nestálí.

Kdysi jsem někde četla, že se Blíženci snad už narodili s telefonem v každé ruce, a naprosto s tím souhlasím. Telefonování, komunikace a důležitost nových informací je pro ně opravdu nezbytností. Vzhledem ke své povaze zvládnout dělat několik věcí na jednou. I dítě tohoto znamení se bude učit do školy za přítomnosti mnoha rušivých elementů (tedy pro ostatní). Schválně, zvládnete se soustředit, když na vás bude někdo mluvit, hrát hlasitá hudba a u toho poběží pořad (video), který také sledujete? Tento tvor ano, kdyby byl v klidu a tichu, tak dřív zešílí, než se něco naučí.

poznani, zkoumaniNa druhou stranu nemají trpělivost a ani snahu pochopit myšlení konzervativních osob. Určitý řád je pro život nutný, to však pochopí, až zestárnou. Do té doby bude jeho život plný chaosu a zmatku. Nejsou nikdy spokojeni s tím, co mají, ale neshromažďují hmotné věci. Jsou experimentátoři, i když tuší, že se spálí. Rádi zkouší nové a mění staré za nové, jsou všude a přitom nikde. Neustále hledají ideál ve všem, ten však nenachází, protože mají pocit, že všude jinde a všichni ostatní se mají lépe.

Jak si omotat muže/ženu v tomto znamení?

Okouzlil vás muž Blíženec? Není se čemu divit, je veselý, zábavný, záhadný a hlavně nečitelný a nepředvídatelný. Pak se připravte na to, že ať chcete nebo ne, budete se muset měnit s ním. Rozšíří vám okruh zájmů, zažijete skvělá dobrodružství, ale nikdy nebudete předem vědět, co se bude dít. Obrňte se také trpělivostí, bude ji potřebovat. Každou večeři budete snad tisíckrát ohřívat, protože za minutku je už doma. Ani vynesení koše nemusí být na pár minut, nikdy nevíte, koho dole potká a jaká dobrodružství zažije za ty dva dny, než se vrátí.

dobrudzstvi, volnostSentimentální vzpomínání na stará kolena také neklapne. Nerad se „babrá“ ve starých vzpomínkách, místech či lidech. Může působit až lhostejně i k vašim pocitům. Není to tak jen někdy úmyslně nedává najevo své city a raději se zahalí pod další roušku tajemství. Jak tedy na něj? Dejte mu volnost a nepřistřihujte mu křidýlka (stejně by se nenechal). Začněte s ním objevovat krásy života a žijte tady a teď (on sám taky dopředu neví, kterému se svých „já“ se podvolí, a které bude následovat).

Kdo je ta dívka (žena), která je středem pozornosti celé společnosti? Nepochybně jste odhalili ženu ve znamení Blíženců. Umí se skvěle bavit a všichni s ní, ale nikdy nevíte, jak na tom u ní jste. Ani v pozdějším věku v ní typickou domácí puťku nenajdete. Zamilovává se velmi rychle, ale pokud má pocit, že není šťastná, tak se stejně rychle odmiluje a zapomene. Nemá dáno se upínat na jednu osobu na delší čas. Kromě toho změny miluje.

Lásku této ženy si přitáhnete jen těžko. Musíte být trošku jako ona, nesmí si být vámi nikdy jistá a také nesmíte být usedlý chlápek, který hledá spíš matku než milenku. Pokud jste temperamentní, milujete změny a akci, nelpíte na věcech a ani lidech, spontánních nápadů máte plnou hlavu, tak to zkuste. Pokud ji upoutáte, tak si můžete být jisti dobrodružným životem, nečekanými zážitky i netypicky ztvárněným domovem. Tato žena vás podpoří i v případech, že si ostatní budou ťukat na čelo, zda jste se nezbláznil.

Stručná charakteristika

  Komunikativnost, společenskost, pohyb, změna, pružnost
  Miluje cestování, neustále něco dělá, duchaplnost a nápaditost, otevřená mysl, velmi chápaví, ale přelétaví a lehkomyslní
  Povrchní přístup, protichůdnost, nestálost, u některých i vychytralost a prospěchářství
  Zdraví nejvíce ovlivňuje dýchací ústrojí a ruce
  milenci, vztahyLáska– mluvení je pro ně předehrou, jsou úžasní milenci a milují se všemi smysly, flirtování mají jako koníček. Usadí se jen pokud jsou i jisti partnerem. Nejvíce jim vyhovují jiní Blíženci, Váhy, Vodnáři, ale i Berani Lvi. Snesou se i s Raky, Býky, Kozorohy a Štíry.
  Jejich barvou je oranžová, živel vzduch, planeta Merkur. 
  Kameny Blíženců jsou např. akvamarín, achát, chalcedon, jantar, růženín a tygří oko.
  Najdeme mezi nimi mnoho umělců, kteří si jsou schopni svá díla i sami odprezentovat a prodat. Jsou obdařeni velkým množstvím talentů a schopností.
  Negativně na ně působí staré harampádí i nevytříděné papíry na stole a ve skříních.

Tarotová karta „Zamilovaní“

(i když podstatně blíže mají svou povahou k „Mágovi“)

Zamilovaní – tato karta má několik druhů zobrazení (obvykle je to dvojice nebo muž a dvě ženy) a tím pádem i výkladu. Značí, že v životě máme vždy na výběr mezi duchovními hodnotami a materiálnem. I v tomto případě je dvojakost Blíženců jasná. Nikdy neví, které své „já“ mají upřednostnit a podle kterého jednat. Ideální je poslouchat své srdce (intuici), ta vám vždy dobře napoví, i když si to umíte rozumem vysvětlit jinak (nejčastěji přesně naopak). Pravé vnitřní já ví, co je pro vás nejlepší, tak abyste prošli osobními zkouškami a mohli žít v harmonii.

karta MagPodle mého názoru povahu tohoto znamení vystihuje spíše karta Mága. Ten je obdařen tvůrčími schopnostmi, je schopný okamžité improvizace, je velmi vynalézavý, umí skvěle zaujmout a je mistrem v komunikaci. Mág- kouzelník dokáže proměnit snovou vizi v realitu. A prostor pro čarování Blíženci k životu potřebují. Tak se milí Blíženci vidíte více, jste více jako karta „Zamilovaní“ nebo spíš „Mág“?

Jak poznáte nezpracované energie tohoto znamení?

Jak vás tyto energie ovlivňují, i když Blíženec není vaše znamení?

Pokud jste nesoustředění, občas si vymýšlíte nebo si upravujete získané informaci či své neúspěchy zakrýváte kritizováním druhých, pak je to jasné. Právě vy nemáte zpracovány energie Blíženců. Zaměřte se na své talenty a ty nechte plně rozvinout, naučte se vytrvalosti a také se otevřete svým pocitům. Nebojte se komunikovat, tak snadněji najdete efektivní způsob, jak propojit lidi a své myšlenky.

Témata Blížence

Komunikace, ta vedená správným směrem je základním kamenem pro jakékoliv vztahy. Dělá vám problémy projevit se? Pak zvolte pro začátek lehčí cestu, pište si deník, nebo si své myšlenky jen zapisujte nebo nahrávejte. Utřiďte si své myšlenky a záležitosti. Ty podstatné dejte nahlas najevo, jen tak se domluvíte s okolím a najdete schůdný kompromis. Také si nenechte mluvit do toho, co je podle vás podstatné. Soustřeďte se na to, co je to podle vás. Tak, jak přemýšlíte, tak i mluvte a také žijte. Opravdu začněte věnovat pozornost svým myšlenkám a změňte své vnímání světa i sebe samých.

komunikace, okruh osob kolem vasŘíká se, že každý člověk se průměrem pěti lidí, se kterými se nejvíce stýká. Kdo je to u vás? Jsou to členové rodiny, kolegové v práci nebo vaši přátelé? Čeho si na těchto lidech vážíte, proč k nim vzhlížíte co vám naopak na nich (tím pádem na vás samotných) vadí? Nepřebíráte jejich vzorce chování? Opusťte vztahy, které vás nikam neposouvají. Obklopte se lidmi s pozitivní energií, těmi, kteří vás posunou dál, budou vás motivovat a máte důvod k nim vzhlížet. Zapojte se do zajímavého dění kolem vás a čerpejte energii.

Opakující se problémy s horními končetinami nebo s dýchacím ústrojím také poukážou na nezpracované energii znamení Blíženců. Věnujte pozornost svému zdraví. Teď budu mít trošku osobní otázku: dopřáváte i své duši a mozku kvalitní potravu? Vzdělání je také jedním z témat Blíženců. Věci se používáním opotřebovávají, ale u mozku a duše to tak není. Doplňujte si vzdělání, zajímejte se o nové věci a vyvíjejte se. Nejcennější informace máte sami v sobě, jen tam najdete vždy ty správné odpovědi na své otázky. Pokud budete mít přehled, tak se vám otevřou úžasné možnosti a příležitosti, tak toho využijte.
Krásné dny (nejen) všem Blížencům!
S láskou Dana Chara
Foto: pixabay.com a publicdomainpictures.net

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account