Voda se v našich snech vyskytuje často. Může se vám zdát, že se topíte, plujete na hladině nebo se prodíte… Není se čemu divit, protože voda nás obklopuje v naší každodennosti a je to živel, který nutně potřebujeme k životu. Jak si takové sny vyložit? Obecně platí, že právě sny o vodě odrážejí vaše emoce reálného života. Ty proudí a tečnou stejně jako voda, která je proměnlivá a nestálá. Symbolicky mohou sny o vodě naznačovat potřebu postarat se o sebe a uniknout neoprávněnému stresu či emocionálním konfliktům. V podvědomí je to známka sebeobnovy.

Co znamená, když se vám zdají sny o…:

… sny o klidném moři nebo oceánu

Snění o stojaté vodě jako je klidný oceán nebo moře představuje vnitřní mír a harmonii, který se odráží i ve vašem podvědomí. Může to znamenat, že se cítíte spokojeni právě tam, kde se nyní nacházíte. Tyto sny se velmi často pojí s velmi příjemnými a radostnými pocity a znamenají zdraví nebo uzdravení, očištění od starých problémů či negativních emocí. Zároveň poukazují na budoucí šťastné události.

Foto: Shutterstock

… sny o špinavé a zkalené vodě

Už staré snáře upozorňují na negativní emoce spojené se sny o špinavé nebo zkalené vodě. Pokud se vám zdají takové sny, obvykle jejich symbolika varuje před budoucími trápeními, starostmi a problémy. Můžete se v nich dostat do situace, kdy se snažíte před něčím uniknout nebo do vody spadnete. To většinou bývá předzvěst nemoci. Nemusíte však čekat nic tragického, ale může jít i o něco, co vás na chvilku vyřadí z provozu a oslabí vaši energii jako třeba běžné nachlazení.

… sny o blátě

Obecně řečeno, bláto ve snu symbolizuje protivenství a povinnosti, které vás čekají, a do kterých se vám úplně nechce. Takové sny mohou souviset s vašimi profesními nebo osobními problémy. Pokud se vám zdá o pádu do bahna, znamená to, abyste si dali pozor na to, že se proti vám chystá nějaké spiknutí. Někdo na vás pravděpodobně líčí past a vy do ní můžete snadno spadnout. Musíte být proto velmi opatrní a nedůvěřovat lidem tak příliš snadno jako jste to dělali doposud.

… sny o koupání

Pokud sníte, že se ponoříte na hladinu a plavete, můžete to znamenat, že podvědomě nevíte, jak zpracovat své emoce. Možná se snažíte dokončit nějaké své plány, ale máte pocit, že se vám to nedaří. Možná nemáte jen dostatek trpělivosti… Po pár tempech ale najednou víte, že vám to půjde! Věřte svému instinktu a nechte se ve snu vést svými pocity.

Foto: Shutterstock

… sny, ve kterých se topíte

Takový sen vám spolehlivě dokáže rozhodit celý den nebo možná i několik dní. Když se sami ve snu topíte nebo vidíte topit se někoho jiného, může to odrážet strach, přirozený mateřský pud ale i opodstatněné obavy vyplývající z různých situací.

… sny o vlnách

Pokud se jimi cítíte ohroženi nebo se bojíte, že vás oceán srazí či pohltí, znamená to, že jste v nepohodě s tím, co se aktuálně děje ve vašem životě. Nemáte věci pod kontrolou a nedokážete udržet rovnováhu. Obrovské vlny proto mohou symbolizovat stres, úzkost a věci, které vás překvapují a znepokojují zároveň. Oproti tomu pozitivní kontext mohou mít vlny, které lehce plují a doslova zpívají. Díky takovým snům naopak můžete mít pocit, že teď nastal čas dát průchod svým uměleckým ambicím a dávno odkládané kreativitě, která proudí a teče ve vašich žilách.

Foto: Shutterstock

Zdroj: Britannica, Wikipedia Commons, Zodiac sign

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
6 Komentářů
 1. Sny si veskrze vůbec nepamatuji 🙁

 2. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  já mívám hrozné sny, poslední dobou se odehrávají na obrovském tržišti, kde vždy zabloudím… a včera jsem dokonce odcházela z tržnice s košem plným nezaplaceného zboží…. nikdo mě nezastavil…a tak jsem se hrůzou probudila 🙂

 3. MartinaSoučková 1 rokem ago

  Já v jednom období pořád skákala přes ploty😃

 4. ŠárkaMariana 1 rokem ago

  O víkendu se mi zdálo o bazénu a lázních… Přišlo mi to jako relax, regenerace a očista. No je fakt, že bacily zaútočily, tak by to chtělo nějakou vzpruhu 😐

 5. LucieGajdíková 1 rokem ago

  Super výklad všech typů snů o vodě 😁

 6. NelaVávrová 1 rokem ago

  chybí mi tam pády, ale super, děkuji.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account