Podle mayské kosmologie vstupujeme do období 1-Ben (Rákos, Kukuřice), ve kterém můžete dát průchod své vášni a zvýšené aktivitě. Vyskytne se mnoho příležitostí, které vás mohou výrazně posunout vpřed, pokud budete dostatečně pružní. Buďte jako rákos. V tomto čase není dobré být ani příliš tvrdohlavý ani příliš povolný. Reagujte na přítomný okamžik a zkuste vycítit, co je třeba udělat v danou chvíli.
Období 1-Ben-2 (Kukuřice, Rákos) od 17.5. – 29.05.2018
První čtyři dny se zamyslete především na své materiální záležitosti a potřeby svého těla. Cvičte jógu a zároveň se věnujte posilování, abyste dokázali být jak pružní, tak pevní zároveň. Uvědomte si, jaké možnosti se vám v životě nabízejí, a rozhodněte se pro to něco udělat. Pro některé to může znamenat to, aby určité věci více stabilizovali, pokud mají tendenci neustále vyhledávat nové podněty. Na druhou stranu ti, kteří jsou zvyklí být jen na jednom místě, by měli zkusit i jiné cesty, aby se naučili pružnosti a reagovat včas na vznikající příležitosti. Od pátého dne se zaměřte především na svou mysl a snažte se být otevření novým strategiím, abyste dosáhli vytouženého úspěchu.
Co se týká vašeho zdraví, zaměřte se jak na svou stravu, tak druh cvičení, kterému se věnujete. Nebuďte strnulí a vyzkoušejte něco nového. Pokud máte tendence ke strnulosti, začněte se protahovat. Na druhou stranu, pokud je vaše tělo nepřirozeně ohebné, rozhodněte se spíš pro posilování a zpevnění těla. Co se týká jídla, vyzkoušejte jinou dietu nebo druh stravování. Důvěřujte impulsům svého těla a zbytečně ho nemučte svou zásadovostí. Buďte však do jisté míry věrní tomu, co jste si předsevzali, abyste neustále s něčím novým nezačínali.
Na úrovni práce si dovolte projevit své vůdčí schopnosti, ale nebuďte příliš bezohlední vůči svým kolegům, protože byste si je mohli znepřátelit. Jednejte s druhými diplomaticky a respektujte jejich přirozené potřeby. Když budete příliš razantní, je možné, že se vám budou lidé v práci vyhýbat a nakonec půjdou raději svou cestou. Na druhou stranu, když budete příliš „splachovací“, dostanete se za nějaký čas do nepříjemných situací a bude ve vás růst frustrace a vztek. Buďte věrní sami sobě, ale nebojte si vyzkoušet i něco nového. Zjistěte, jaké myšlenky se vám v hlavě nejvíc opakují a změňte je tak, aby vám lépe sloužili. V tomto čase se vyplatí být iniciativní, protože znamení Ben přeje všem vůdčím aktivitám. Nenechte si nové příležitosti v práci uplavat.
Co se týká vztahů, naučte se s druhými lépe komunikovat, a zároveň se snažte být co nejvíc aktivní. Dejte průchod své vášni a radujte se ze sexuálních aktivit. Zkuste s partnerem něco nového, ale příliš na něj netlačte. Opět zde platí pravidlo zlaté střední cesty. Když budete respektovat své potřeby a zároveň se budete snažit pro druhého udělat něco nového, možná objevíte poklad v podobě nových prožitků, které na vás čekají. Zamyslete se nad tím, kdy vaše povolnost vašemu vztahu škodí, a kdy naopak může být na obtíž vaše přílišná zásadovost, která již nemá opodstatnění. Ti z vás, kteří neumí říct „Ne“ by se to měli naučit, a ti, kteří rádi druhé odmítají, by se měli více otevřít i přístupům druhých.
V oblasti ducha může nastat v těchto dnech velmi intenzivní pokrok, pokud se nebudete bát vyzkoušet i jiné přístupy ve vaší praxi. Pokud se něčemu tvrdohlavě bráníte, protože vám to vaše víra nedovoluje, možná jste příliš rigidní. Jestli naopak neustále zkoušíte nové a nové druhy meditací, ale jedné z nich se pravidelně nevěnujete, nastal čas si vybrat a vytrvat. Dívejte se často do ohně a rozviňte v sobě schopnost hlubšího vnitřního ticha. Poroste tak vaše vnitřní síla a schopnost se za sebe postavit. Vyzkoušejte nový druh duchovní praxe a sledujte, co se ve vás děje. Pokud ve vás již dlouho čeká nějaký nesplněný sen, nastal správný okamžik, abyste mu vyšli vstříc k jeho uskutečnění.
 
Napsal: Robert Policar
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account