Podle mayské kosmologie vstupujeme do období 1-Akbal (Noc, Dům), ve kterém se můžete zaměřit kvalitu svých rodinných vztahů. Zvláště důležitou roli bude hrát partnerství, které je základem každé současné nebo začínající rodiny. Zkuste znovuobjevit tajemství minulosti vašich předků, abyste zbytečně neopakovali jejich chyby a spíš využili jejich darů ke zlepšení vaší současné situace.
Období 1-Akbal (Noc, Dům) od 24.9. – 06.10.2018
V tomto období bude rovněž hrát velkou roli vaše sebedůvěra, která může u mnoha lidí pokulhávat. Naučte se důvěřovat i ve chvílích, kdy si nejste ničím jisti a kdy vám možná váš kritický hlas v hlavě říká mnoho nepravd o tom, kým jste a co byste měli dělat. Nenechte se žádným člověkem ani situací zastrašit a rozhodněte se využít svůj potenciál na maximum. Máte právo na spokojený život, a to je dobré si uvědomit i v rámci vašeho současného partnerského vztahu.
Na úrovni těla se zaměřte na kvalitu vašeho jídla. Jíte dostatečně zdravě? Pokud víte, že ne, ale nic pro to stejně neděláte, možná to znamená, že se nemáte dostatečně rádi. Vaše tělo je výrazem vašeho ducha a uchovává v sobě mnoho informací o vaši současné psychické situaci. Každá nemoc v sobě obsahuje jistou informaci, která vám napovídá, že je něco nutné dát do pořádku. Zaměřte se tedy nejen na kvalitu svého jídla, ale si zároveň uvědomte, jak důležitá je atmosféra, při jaké si jídlo vychutnáváte. Uspořádejte rodinnou večeři a podívejte svým nejbližším hlouběji do očí a více jim naslouchejte. Společné jezení je starodávným rituálem, který má sílu.
Na úrovni mysli se zaměřte na rodinné záležitosti a bydlení. Uvědomte si různé souvislosti, které váš rod provází. Mohou to být opakující se zdravotní potíže nebo vztahové problémy. Pokud máte problémy s muži nebo jinými autoritami, více se zaměřte na svůj vztah s otcem. Možná si myslíte, že byl skvělý, ale pokud nemáte zdravé vztahy s muži, možná bude potřeba tento vztah doléčit. Uvědomte si své pracovní vztahy a zkuste do nich vnést něco hlubšího. Všichni jsme v podstatě jedna velká rodina a různí lidé nám mohou připomínat vztahy z naší minulosti. Rovněž se zamyslete nad svou finanční situací a rozhodněte si vytvořit rezervy pro zážitky v budoucnosti.
Na úrovni vztahů se tentokrát zaměřte na vztah se svým partnerem nebo partnerkou. Mějte na paměti, že různé zkušenosti mají tendence se opakovat, a proto od svých rodičů vyzvídejte, jak to doopravdy bylo. Možná budete hodně překvapeni, co se dozvíte. O některých věcech lidé neradi mluví, protože v sobě nosí pocit selhání, který je nadále ovlivňuje. To se pak přináší na budoucí potomky, a ti musí do jisté míry opakovat naše vlastní zkušenost. To je jeden z důvodů, proč je nutné se mít rád a z této pozice na sobě pracovat. Rozhodněte se do svých vztahů dát to nejlepší a tentokrát se zaměřte i na vztah se svou matkou. Tento vztah je obzvlášť důležitý, protože většina z vás jsou ženy.
Na úrovni ducha se zaměřte na svůj domov. Pokud ještě nemáte oltář, určitě si ho vyrobte podle svého. Nemusíte být nutně věřícími, ale důležité je, abyste měli doma místo, kde budete mít věci, které celé rodině dávají sílu. Mohou to být fotky příbuzných, rodičů nebo dětí. Uctěte na tomto místě všechny čtyři živly, kterými jsou země, voda, oheň a vzduch. Když na tomto místě budete mít svůj oblíbený kamínek, svíčku a vonný olejíček nebo tyčinku, uvidíte, že se toto místo ještě více posílí. Každý večer v tomto období proste o štěstí svých nejbližších a jejich ochranu. Do svých modliteb zahrňte i sebe, abyste se svými bližními drželi krok. Můžete uspořádat i společnou večeři, kdy necháte každého člena vaší nové nebo stávající rodiny promluvit o svých vnitřních potřebách, aniž byste někoho soudili nebo si brali věci osobně. Nechte dokola putovat kámen, který umožní danému jedinci promlouvat tak dlouho, jak bude chtít, aniž by mu někdo skákal do řeči.

Napsal: Robert Policar
Foto: Unsplash.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account